Marek Pańczyk atakuje nowego szefa WiR podczas posiedzenia Rady Powiatowej

Spotkanie WiR

Minione posiedzenie Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Turku to nie tylko dyskusja nad dotychczas podjętymi działaniami oraz przedstawienie planów na najbliższy czas. Swoją opinię odnośnie postępowania obecnego przewodniczącego Krzysztofa Kałużnego wyraził Marek Pańczyk, który od nowej kadencji nie piastuje niniejszego stanowiska.

Po przywitaniu zaproszonych gości prowadzący zebranie przedstawił porządek obrad. Już na samym początku głos zabrał przewodniczący WIR poprzedniej kadencji Marek Pańczyk.

-Dlaczego ma w porządku obrad protokołu z ostatniego posiedzenia? Proszę przedstawić protokół z ostatniego posiedzenia. Rozumiem, że pan przewodniczący nie dopełnił swojej powinności i tego nie ma- pytał Marek Pańczyk.

Odpowiedzi udzielił Krzysztof Kałużny informując, że osoba odpowiedzialna za protokół nie jest obecnie dostępna.
Na tym jednak nie koniec sugestii skierowanych do obecnego przewodniczącego, który przystąpił do kolejnego punktu zebrania, czyli odczytania sprawozdania ze swojej działalności.

-Uważam, że dobrym taktem z pana strony by było, gdyby pan się zapytał, czy ktoś ma jakieś pytania do pana w związku ze sprawozdaniem. Ja nie będę nauczycielem do pana. Dlaczego ja jako jedyny nie dostaję żadnych zaproszeń. To jest w pana gestii. Słyszę, że potrafi pan wieczorem zadzwonić do kogoś, a ja jestem pomijany. Co mnie pan traktuje, jak jakiegoś intruza? Czy prawdą jest a wiem że tak, że pan przed walnym zgromadzeniem do Poznania poszedł pan do posła po przyzwolenie czy może pan głosować na panią Nawrocką. Mam na to świadków i jeżeli dojdzie do konfrontacji ja jestem w stanie panu to udowodnić. Ponad 20 lat byłem przewodniczącym i absolutnie mi nie zależy, że nie wygrałem. Szanuję wolę wyborców. Proszę bardzo. Ale nigdy nie wprowadzałem do samorządu rolniczego polityki- mówił Pańczyk.

W odpowiedzi Krzysztof Kałużny poinformował, że pakiet zaproszeń otrzymał przygotowany i gdyby zaproszenie do byłego przewodniczącego się tam znalazło z pewnością zostałoby wysłane.

Uczestnicy spotkania rozmawiali między innymi o stawce podatku rolnego, wyjazdach studyjnych oraz istotnych sprawach bieżących. Zainteresowani uzyskali odpowiedzi na pytania dotyczące dofinansowań, emerytur czy świadczeń społecznych.

Jak usłyszeli uczestnicy spotkania rolnicy mogą liczyć na szkolenia między innymi z zakresu stosowania środków ochrony roślin czy upraw.

Zainteresowani mieli okazję zadać pytanie i uzyskać odpowiedź na wszystkie tematy, które pomogą na co dzień nie tylko funkcjonować w gospodarstwie, ale również je prowadzić.
Wybory 2019: Ryszard Bartosik z największą liczbą ...
Podwójne święto wielkopolskich Terytorialsów

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.