Mirosław Grudziński prezesem Związku Hodowców Koni

Mirosław Grudziński

Zebranie sprawozdawczo – wyborcze Związku Hodowców Koni odbyło się w czwartek, 20 lutego w Restauracji Hacjenda w Malanowie. Podczas spotkania podsumowano działania mające miejsce w roku 2019 oraz przedstawiono plany na najbliższą przyszłość. W tym roku dokonano również wyboru nowych władz.

Przewodniczącym tegorocznego zebrania został Stanisław Urbaniak, protokolantem natomiast Jan Nowak.

Po wyborze Komisji Mandatowo- Skrutacyjnej, Komisji Uchwał i Wniosków głos zabrał Mirosław Grudziński, który przedstawił sprawozdanie z działalności za rok 2019.

-Miniony rok był dla nas wyjątkowy. A to za sprawą ilości imprez organizowanych, jak i współorganizowanych przez nasze koło. Miniony rok był bardzo pracowity zwłaszcza dla członków zarządu. W celu przedyskutowania ustalenia i omówienia spraw związanych z działalnością naszego koła, zarząd spotyka się osiemnasty raz.

Przedstawił on działania podejmowane przez ostatni czas oraz wydarzenia w których uczestniczyli członkowie koła. Wśród nich wymienić można między innymi przeglądy ogierów, źrebiąt, konną pielgrzymkę, Hubertusa czy zawody zaprzęgowe.

W roku 2020 planuje się między innymi pokaz ogierów w Turku, otwarcie sezonu jeździeckiego w Kawęczynie, Amatorskie Zawody w Powożeniu we Władysławowie oraz Uniejowie, pielgrzymka konna do Lichenia, Otwarte Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w powożeniu zaprzęgami konnymi, Hubertus wraz z balem czy szkolenia. Niniejsze działania to tylko niektóre z tych zaplanowanych na rok obecny.

Obecni na zebraniu udzielili absolutorium zarządowi, a następnie odbyły się wybory na kolejne lata.

Ostatecznie w skład zarządu weszli Mirosław Grudziński, Zbyszek Nowakowski, Józef Stefaniak, Andrzej Głodny, Jan Nowak, Tomasz Górski, Konstancja Klinkiewicz, Roman Oblizajek.

Prezesem został Mirosław Grudziński, który zapowiedział dalszą i lepszą niż do tej pory współpracę z członkami koła. Wice prezesem wybrano Zbyszka Nowakowskiego, sekretarzem Tomasz Górski, natomiast skarbnikiem Józef Stefaniak.

Delegatami na walne spotkanie hodowców koni zostali Mirosław Grudziński i Zbyszek Nowakowski, a zastępcą Andrzej Głodny.

O składkach członkowskich, statystykach dotyczących paszportów, klaczy nowolicencjonowanych czy ogierów poinformował dyrektor biura Związku Hodowców Koni Wielkopolskich w Gnieźnie Jarosław Szymoniak.

Wice prezes Związku Hodowców Koni Wielkopolskich w Gnieźnie Jacek Wilczyńsk przedstawił informacje finansowe dotyczące aktualnego stanu związku. Poinformował on również o niepokojącej tendencji, która może przyczynić się do mniejszego zabezpieczenia pieniężnego. Z roku na rok maleją dotacje, co zostało przedstawione w statystykach. Jak powiedział Wilczyński, jeżeli nie będzie dotacji ministerialnej sytuacja będzie ciężka. Pieniądze będzie trzeba je w jakiś inny sposób pozyskać. Miesięcznie potrzeba około 100 tys.zł żeby móc funkcjonować jak do tej pory.
Nowe ulice w mieście Turku
Wideo: „To ziemia, która jest w sercu Polski”, czy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 30 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.