Nasza wieś, naszą wspólną sprawą - dofinansowania dla stowarzyszeń z powiatu tureckiego

wieś

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę w sprawie rozstrzygnięcia X edycji otwartego konkursu ofert „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”. Wśród beneficjentów są trzy stowarzyszenia z powiatu tureckiego.

W tym roku do Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi wpłynęło 80 ofert, z których 19 nie spełniało wymogów formalnych. Do konkursu dopuszczono 61 ofert, a komisja konkursowa dokonała ich oceny. W X edycji konkursu wsparcie finansowe na realizację zadań publicznych otrzyma 36 podmiotów. Łączna kwota pochodząca z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego przeznaczona na powyższy cel wynosi 347 865 zł. Samorząd Województwa Wielkopolskiego poprzez konkurs „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą” daje możliwość realizacji projektów, które w najlepszy możliwy sposób odpowiadają na potrzeby lokalnych społeczności, gdyż kreowane i realizowane są przez mieszkańców dla mieszkańców.

W powiecie tureckim dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł otrzymało Stowarzyszenie Odnowa i Rozwój Izabelina (gm. Brudzew), które realizować będzie projekt „Warsztaty szycia strojów ludowych”. Taka sama kwota trafi również do Skarżyńskiego Stowarzyszenia Osób z Inicjatywą (gm. Kawęczyn) na realizację projektu pod nazwą “Skarżyn odnawiamy i pyrką przygryzamy”. Koło Gospodyń Wiejskich swoje wsparcie w kwocie 10 tys. zł przeznaczy natomiast na projekt „Koło Gospodyń Wiejskich Żeronice – widać i słychać”.

Władysławów: Odpust w NNMP w Wyszynie
Radni sejmiku wielkopolskiego zabezpieczyli pienią...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.