Smaki Regionów w wykonaniu WojciechoWIANEK, czyli wielkopolskie zmagania kulinarne

WojciechoWIANKI

W sobotę 16 lipca w Kiszkowie w powiecie gnieźnieńskim odbył się Finał Wojewódzki XXI edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. W kategorii przetwórstwa owocowego główna nagroda, w wysokości 1000 zł, przypadła Małgorzacie Wawrzyniak, prowadzącej gospodarstwo Żółty Parasol – Rolniczy Handel Detaliczny z gminy Kościelec. W konkursie wzięły również udział WojciechoWIANKI z gminy Kawęczyn.

Komisja doceniła wysoką jakość i smak produktu o nazwie Przysmak z rokitnika (albo oblepichy). Pani Małgorzata jest aktywną członkinią LGD, prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne oferujące świeże owoce i przetwory, głównie z borówki amerykańskiej i żurawiny.

Produkty z jej gospodarstwa rok rocznie goszczą na bożonarodzeniowym kiermaszu rękodzielników w Turku, którego organizatorem jest Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. Jako organizacja promująca najwyższą jakość przyznaliśmy żurawinie wielkoowocowej i jej przetworom certyfikat produktu Ziemi Tura. Nagroda, którą otrzymał kolejny produkt z gospodarstwa Żółty Parasol jedynie potwierdza słuszność wyboru.

W konkursie udział wzięło także KGW WojciechoWIANKI z gminy Kawęczyn. Zaprezentowały danie główne w postaci czerniny oraz królika w sosie śmietanowo-ziołowym ze zrazami pyrczanymi na poduszeczce z marchewki z groszkiem.

Foto. KGW WojciechoWIANKI/ Żółty Parasol

Radni sejmiku wielkopolskiego zabezpieczyli pienią...
Brudzew: Projekt „Talent Show” dobiegł końca. Fina...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 02 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.