Przysmaki z wielkopolskich sadów w wykonaniu gospodyń z powiatu tureckiego nagrodzone

KGW

69 kół gospodyń wiejskich z całej Wielkopolski wzięło udział w finale konkursu „Przysmaki z wielkopolskich sadów”, który odbył się w sobotę, 28 maja w Białośliwiu. Wśród nich znalazły się również panie z powiatu tureckiego, a potrawy ze śliwkami i jabłkami w ich wykonaniu zostały docenione przez jury.

Celem konkursu było promowanie owoców – jabłek i śliwek pochodzących z sadów województwa wielkopolskiego, wyróżnienie i wspieranie działań KGW spajających lokalną społeczność, promowanie regionalnego dziedzictwa kulinarnego oraz produktów lokalnych i tradycyjnych potraw, jak również budowanie tożsamości kulturowej w oparciu o ciągłość tradycji kulinarnej przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Powiat turecki reprezentować podczas finału pięć drużyn - KGW Potworowianki z Potworowa (gm. Dobra), KGW Marianki z Marianowa (gm. Kawęczyn), KGW Gąsin (gm. Przykona), Stowarzyszenie Rozwoju Koła Gospodyń Wiejskich i Sołectwa Tokary oraz KGW Wojciechowianki z Wojciechowa (gm. Kawęczyn). Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach - na najlepszą potrawę regionalną z jabłkiem i na najlepszą potrawę regionalną ze śliwką. Wszystkim daniom bacznie przyglądała się komisja konkursowa, oceniając nie tylko smak, ale też oryginalność, estetykę i sposób podania.

W kategorii na najlepszą potrawę regionalną z jabłkiem drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Marianki” w Marianowie, natomiast w kategorii na najlepszą potrawę regionalną ze śliwką drugą nagrodę otrzymały panie ze Stowarzyszenia Rozwoju Koła Gospodyń Wiejskich i Sołectwa Tokary. Zwycięskie koła otrzymały nagrody finansowe, które wręczali Krzysztof Grabowski - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Rutkowski - Wójt Gminy Białośliwie oraz Jarosław Maciejewski - Przewodniczący Komisji Konkursowej.

Jak wybrać chemię przemysłową odpowiednią do proce...
Zapraszamy do znakowania rowerów w czerwcu

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Ambasador KGW w czwartek, 02 czerwca 2022 07:36

A KGW z Czachulca Starego?

A KGW z Czachulca Starego?
Gość - Leszek w środa, 01 czerwca 2022 23:35

Jak nie wiesz wszystkiego to nie pisz, były conajmniej jeszcze dwa KGW z powiatu tureckiego z Czachulec gm. Malanów i z Żuk gm. Turek trochę rzetelności by się przydało.

Jak nie wiesz wszystkiego to nie pisz, były conajmniej jeszcze dwa KGW z powiatu tureckiego z Czachulec gm. Malanów i z Żuk gm. Turek trochę rzetelności by się przydało.
Gość
środa, 21 lutego 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.