Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Stanisława i Tomasz Kaźmierczakowie Rolnikami Roku Powiatu Tureckiego

Rolnik Roku

Każdego roku podczas Spotkania Noworocznego  przyznawany jest tytuł Rolnika Powiatu Tureckiego. Tym tytułem zostali wyróżnieni 9 lutego Stanisława i Tomasz Kaźmierczakowie z miejscowości Dzierzbotki w gminie Kawęczyn.

Gospodarstwo ukierunkowane jest na produkcję zarówno zwierzęcą jak i roślinną, gdzie produkcja roślinna prowadzona jest na potrzeby własne – są to głównie zboża, kukurydza oraz łąki. W gospodarstwie utrzymywane jest bydło opasowe w różnym przedziale wiekowym oraz bydło mleczne, a także jałówki wykorzystywane do regeneracji stada. W gospodarstwie utrzymuje się 40 sztuk krów mlecznych, pozostałe bydło razem z opasami liczy ponad 100 sztuk. Powierzchnia ogólna gospodarstwa stanowi 30 hektarów własnych oraz 30 hektarów jest dzierżawione.

Pan Tomasz prowadzi gospodarstwo po rodzicach, gdzie pomagał i pracował od dziecięcych lat. Państwo Kaźmierczak są dostawcami lokalnymi, dostarczają mleko do Mleczarni Turek. Gospodarstwo jest w pełni wyposażone w nowoczesne maszyny rolnicze - kombajny, sieczkarnię, prasę, traktory itp. Gospodarstwo pod tym względem jest samowystarczalne, nie korzysta z usług zewnętrznych.

Gospodarstwo dwu krotnie brało udział w konkursie organizowanych przez KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, zajmując 2 i 3 miejsce w regionie.

Państwo Stanisława i Tomasz działają aktywnie także w sferze społecznej. Pan Tomasz sprawował funkcję radnego w Radzie Sołeckiej; jest członkiem Spółdzielni Ludowego Banku Spółdzielczego w Malanowie a także członkiem Spółdzielni Mleczarskiej Turek. Państwo Kaźmierczak także mieli okazję być Starostami Dożynek Gminnych.

W pracę w gospodarstwie angażowana jest cała rodzina, od pokoleń. Państwo Stanisława i Tomasz mają dwóch dorosłych synów, gdzie oboje w latach młodzieńczych pomagali rodzicom i pracowali w gospodarstwie. Gospodarstwo posiada następcę – młodszego syna Państwa Kaźmierczaków, który obecnie wraz z żoną zaangażowany jest w pracę we wspólnym gospodarstwie. Jak wspomniała Pani Stanisława „Młodzi mobilizują ich do ciągłego rozwoju i samokształcenia w gospodarstwie rolnym”.

- Czujemy się niezmiernie zaszczyceni tym wyróżnieniem. Nasze gospodarstwo zostało docenione i trud pracy, który włożyliśmy przez te kolejne lata. Chcielibyśmy dużo więcej zrobić w naszym gospodarstwie, aby jak najlepiej funkcjonowało i jak najlepiej się rozwijało. Nie zawsze wszystko udaje się osiągnąć, ale będziemy się starać- mówiła Pani Stanisława.
 
 
422640723 895855282282603 2374037222840147441 n
Małgorzata Szymańska „Człowiekiem Zatroskanym o Śr...
Miranda Sp. z o.o. Firmą Roku 2023

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - mieszkaniec w sobota, 10 lutego 2024 08:52

No proszę, jest i główny rolnik powiatu:-) Zdjęcie ważne, zaliczone. Poseł najważniejszy - na pierwszym miejscu. Wyraźnie wychodzi przed tłum - nawet nie wacha się zasłonić innych. Może go nie zaprosili - to sam wyszedł. Przecież poseł:-) Tylko pytanie dla tych innych? Nie wstyd Wam?

No proszę, jest i główny rolnik powiatu:-) Zdjęcie ważne, zaliczone. Poseł najważniejszy - na pierwszym miejscu. Wyraźnie wychodzi przed tłum - nawet nie wacha się zasłonić innych. Może go nie zaprosili - to sam wyszedł. Przecież poseł:-) Tylko pytanie dla tych innych? Nie wstyd Wam?
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.