Tuliszków: Dożynki we wsi, ciasto na stole… Pomysłowe dekoracje z Zadwornej i Wymysłowa nagrodzone

Tuliszków

Mieszkańcy sołectw Zadworna i Wymysłów rywalizowali w konkursie na najładniejszą dożynkową dekorację. Powstały oryginalne dzieła, a zwycięzców poznaliśmy podczas niedzielnego Święta Plonów.

„Jaja w kurniku, zboże w stodole. Dożynki we wsi, ciasto na stole”, „Sprzedam słomę, sprzedam zboże, bo wyjechać chcę nad morze” - m.in. takie hasła witały gości przyjeżdżających na dożynki w Tuliszkowie. Była to część konkursowych dekoracji, które przygotowali mieszkań Wymysłowa i Zadwornej. Przy posesjach powstały króliki, koguty, a nawet całe scenki rodzajowe. Łącznie do rywalizacji zgłoszono 11 udekorowanych posesji, a komisja konkursowa poddała je wnikliwej ocenie.

Pod uwagę brano pomysłowość, oryginalność, ogólne wrażenie estetyczne i nawiązanie do dożynkowej tradycji. Nagrody trafiły do Magdaleny Wawrzyniak z Zadwornej oraz Marzeny Pawlak z Wymysłowa.

Dodatek węglowy to nie wszystko. Rządowe wsparcie ...
Tuliszków: Dożynkowe spotkanie wokół chleba

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Ryszard w wtorek, 20 września 2022 07:12

Miłość do pisu wymaga poświęceń !

Miłość do pisu wymaga poświęceń !
Gość - arek w poniedziałek, 29 sierpnia 2022 08:26

A UNE SIE BAWIOM A NA WYNGIEL MAJUM ?

A UNE SIE BAWIOM A NA WYNGIEL MAJUM ?
Gość
środa, 29 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.