Tuliszków: Piętno pięknieje!- w ramach X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”

Tuliszków Piętno

W Piętnie trwają prace związane z realizacją projektu „Oczyszczanie stawu oraz zagospodarowanie terenu w miejscowości Piętno”. Piętno pięknieje!

W Piętnie trwają prace związane z realizacją projektu „Oczyszczanie stawu oraz zagospodarowanie terenu w miejscowości Piętno”. Projekt realizowany jest w ramach X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Celem projektu jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół stawu, która stanie się atrakcyjnym miejscem spotkań.

W ramach projektu wyczyszczono staw, wzmocniono obrzeża, ułożono chodnik, zamontowano ławki z oparciami, kosze na śmieci, wybudowano drewniany pomost na konstrukcji stalowej. W najbliższym czasie zostanie udrożniony przepust, który ułatwi utrzymanie czystości oczyszczonego stawu, a planowane nasadzenia krzewów oddzielą drogę wiejską od miejsca spotkań.

Efektem prac, w które zaangażowali się mieszkańcy, będzie stworzenie miejsca do odpoczynku, relaksu, integracji i obcowania z naturą. Zwieńczeniem projektu będzie zorganizowanie spotkania integracyjnego .

Koszty kwalifikowalne projektu (zgodnie z umową o udzielenie pomocy finansowej) : 41 868, 82 zł

Wnioskowana kwota pomocy z budżetu Województwa Wielkopolskiego: 28 900 zł

źródło: tuliszkow.pl


Katarzyna Paruszewska dyrektorką żłobka w Kawęczyn...
Władysławów: Czwartkowe spotkania z lekkoatletyką ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.