Waldemar Witczak z Psar Rolnikiem Roku 2018

Rolnik Roku 2018

Rada Powiatowa Wielkopolskiej Izby Rolniczej spośród rolników powiatu tureckiego postanowiła wyróżnić tego najbardziej zasłużonego. Pod uwagę brano kondycję gospodarstwa, zaangażowanie społeczne, wprowadzenie innowacji oraz kultywowanie i szacunek do tradycji gospodarstwa rodzinnego. Podczas tegorocznej Gali Samorządowej Rolnikiem Roku 2018 ogłoszono Waldemar Witczak z miejscowości Psary w gminie Przykona.

-Dziękuję bardzo za to piękne wyróżnienie. Mobilizuje mnie ono do dalszego rozwoju i unowocześniania gospodarstwa, przy tym jednocześnie w duchu tradycji- mówił laureat.

Laureat wraz z małżonką prowadzi gospodarstwo rolne mające około 100 ha. Gospodarstwo ukierunkowane jest na chów bydła opasowego, a stado podstawowe liczy 30 buhajów. Drugim kierunkiem rozwoju jest uprawa zbóż na paszę, zbóż konsumpcyjnych oraz kukurydzy na kiszonkę i biomasę. Pomimo bardzo zróżnicowanych klas gleby gospodarstwo osiąga nawet do 10 ton z ha zboża do 70 ton biomasy przeznaczonej na biogaz. Mimo, że Pan Waldemar nie miał możliwości korzystania z funduszy zewnętrznych to dzięki kreatywności i determinacji stworzył nowoczesny park maszynowy. Cztery ciągniki rolnicze, niezbędne maszyny niezbędne do produkcji roślinnej, trzy kombajny zbożowe dają nam obraz, że bez środków unijnych można we własnym zakresie rozwijać swoje gospodarstwo. Małżeństwo przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie. Dowodem na to jest choćby fakt, że w roku 2016 Waldemar Witczak został laureatem prestiżowego konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Statuetkę dla Rolnika Roku 2018 wręczyli członek zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Poznaniu Jolanta Nawrocka oraz i Marek Pańczyk- przewodniczący Rady Powiatowej WIR w Turku.
 
PosGlanc Tomasz Glanc firmą roku 2018
Dariusz Grajkowski Człowiekiem Roku Powiatu Tureck...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Kochajmy zwierzęta w sobota, 02 luty 2019 19:00

Gratuluję Państwu Witczakom osiągniętego sukcesu jaki zdobyli dzięki ciężkiej pracy i kreatywności. Jednak bardzo niepokoi mnie widok psa wiszącego na łańcuchu w tym gospodarstwie, mam nadzieję, że psiak doczeka się kojca, w którym będzie mógł godnie żyć.

Gratuluję Państwu Witczakom osiągniętego sukcesu jaki zdobyli dzięki ciężkiej pracy i kreatywności. Jednak bardzo niepokoi mnie widok psa wiszącego na łańcuchu w tym gospodarstwie, mam nadzieję, że psiak doczeka się kojca, w którym będzie mógł godnie żyć.
Gość
sobota, 04 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.