Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Smakołyki, kwiaty i innowacje podczas Majówki Powiatu Tureckiego w Kaczkach Średnich

dsc02610_0

Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że tegoroczną Majówkę Powiatu Tureckiego zdominowało przepyszne jedzenie. Swoje popisowe danie zaprezentowały nie tylko poszczególne gminy, ale również wyjątkowi kucharze, którzy na scenie przygotowali nietuzinkowe potrawy dla uczestników zabawy. Rzecz jasna nie zabrakło innych atrakcji takich, jak choćby piękne rośliny, nowoczesne maszyny rolnicze czy atrakcje dla dzieci.

Atrakcje dla dzieci, kolorowe kwiaty i innowacje
Dzisiaj, tj. 13 maja na terenie Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich odbyła się bogata w atrakcje Majówka Powiatu Tureckiego. Imprezę uroczyście rozpoczęli starosta Powiatu Tureckiego Mariusz Seńko oraz dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich Krzysztof Świerk.

Głównym centrum wydarzeń od samego początku była scena, jednak dookoła również działo się wiele. Wiele atrakcji przygotowano dla dzieci, a wśród nich dmuchane place zabaw, karuzele czy smakołyki. Chętni mogli skorzystać ze stoisk gastronomicznych, oraz uczestniczyć w prezentacjach innowacyjnych technologii, które dostępne są w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Nie zabrakło konkursów dla publiczności. Każdy mógł wygrać choćby „ciągnik na jeden dzień”. Wiele osób udało się na dzisiejszą imprezę, aby zakupić rośliny, które prezentowane były na ponad 60 stanowiskach. Było w czym wybierać, a widok kolorowych kwiatów robił wielkie wrażenie…

Najlepszymi kucharzami są mężczyźni
Konkurs kulinarny to już tradycja, jednak w tym roku dania przygotowywali wyjątkowi kucharze. Jako pierwszy swoimi smakami z uczestnikami imprezy podzielił się dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP Kaczki Średnie Krzysztof Świerk. Na scenie przygotował on Tajskiej Curry z Kaczki Średniej, które przypadło wszystkim do gustu.

Filet z kurczaka w potrawce a’la Gebler to kolejna z potraw, którą chętnych uraczyli starosta turecki Mariusz Seńko oraz przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Tadeusz Gebler. Smaczne, zdrowe i kultowe danie znalazło wielu zwolenników.

Wątróbka po rosyjsku w wykonaniu zespołu z turkowskiego szpitala to z całą pewnością propozycja dla wszystkich lubiących kultowe dania. Jak powiedział dyrektor Grzegorz Gibaszek gotowanie nie jest mu obce. Może właśnie dlatego wątróbka była tak dobra…

Kolejne danie przygotował sołtys Bibianny Arkadiusz Wszędybył. Jak się okazało pożywne i pięknie podane naleśniki z farszem ruskim wygrały konkurs zdobywając tym samym poważanie wszystkich smakoszy.

Stowarzyszenia Folwarczanie i Kaczkowiacy najlepsze w konkursie kulinarnym
Podczas dzisiejszego wydarzenia ogłoszono wyniki konkursu Kulinaria Powiatu Tureckiego. Jury dokonało oceny potraw zgłoszonych przez pięć gmin powiatu tureckiego. Pod uwagę wzięto między innymi wykorzystanie produktów lokalnych i tradycyjnych, smak, wygląd i zapach oraz pomysł na prezentację, kreatywność i estetykę stoiska. Komisja konkursowa w konkursie na słodkość po „turecku” wyróżniła Stowarzyszenie Folwarczanie reprezentujące gminę Malanów.

W konkursie na najlepszą potrawę tradycyjnej kuchni powiatu tureckiego pierwsze miejsce i nagrodę pieniężną otrzymało Stowarzyszenie „Kaczkowiacy” reprezentujące gminę Turek. Drugie miejsce zajęło Gospodarstwo Agroturystyczne „U Pawlaków”, trzecie natomiast Stowarzyszenie Folwarczanie z gminy Malanów. W konkursie udział wzięły również Stowarzyszenie Razem Łatwiej (gmina Dobra) i Sołectwo Wojciechów (gmina Kawęczyn).

Przepis Stowarzyszenia Folwarczanie numerem jeden w Eko Przepiśniku
Każdy z nas może spróbować pysznych, ekologicznych dań opartych na zdrowych recepturach. Wszystko to za sprawą konkursu na EKO Przepiśnik Powiatu Tureckiego. To już druga edycja konkursu. Przypominamy, że w roku ubiegłym powstał zbiór Przepiśnik, Powiatu Tureckiego Tkany Nożem i Widelcem.


 


Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Turku ...
Gm.Turek: Ukradli bydło. Policja apeluje o zabezpi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.