Wideo: Uwaga! - O znęcaniu się nad zwierzętami w ubojni w Linnem

Uwaga!

O działaniach podjętych przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt „Viva” pisaliśmy już niejednokrotnie. Tym razem temat podjęty został przez program Uwaga! emitowany na antenie TVN. Reportaż na temat ubojni w Linnem obejrzeć można było dzisiaj, tj. 23 stycznia.

O rzekomych naruszeniach w programie mówili przedstawiciele fundacji „Viva”, którzy zarejestrowali, jak wygląda wyprowadzanie zwierząt z ciężarówek. Jak informuje Łukasz Musiał z fundacji „Viva”, nagrania pokazują między innymi, jak poganiaczem elektrycznym uderza się zwierzęta prosto w głowę, jak wykręca i łamie się ogony.

- Jest jasne i oczywiste, że te zwierzęta były traktowane w sposób absolutnie okrutny. To było absolutnie zbędne okrucieństwo – informuje prof. Wojciech Pisula, specjalista ds. zachowania zwierząt z Polskiej Akademii Nauk w nagraniu.

Sprawę ubojni w Linnem reporterzy porównali do sytuacji Agrofirmy w Witkowie. Sprawa prowadzona na podobnym tle była przełomowa, a dwaj pracownicy zostali ukarani karą pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzętami.

W programie do całej sytuacji odniósł się również Powiatowy Inspektor Weterynarii Jan Radzimski, który informował o podjęciu działań w stosunku do firmy.

- Zrobię wszystko, aby to wyeliminować i poprawić- mówił w materiale.

Dziennikarz odwiedził zakład, gdzie zarejestrowany obraz zobaczyli współwłaścicielka oraz dyrektor zakładu w Linnem. - Na wszystkie pytanie odpowiemy na piśmie za pośrednictwem naszego biura prasowego- mówił dla programu Uwaga! dyrektor.

Jak poinformował prof. Wojciech Pisula za cierpienie zwierząt odpowiadają właściciele, którzy za zadanie mają między innymi szkolić ludzi, by do zwierząt podchodzili humanitarnie.

Cały program dotyczący sytuacji w ubojni w Linnem wyemitowany został dzisiaj tj. 23 stycznia w programie Uwaga!.

Całość zobaczyć możemy TUTAJ
Niebanalne i wyjątkowe, czyli dekoracje balonowe
Walczyli za wiarę i wolność, czyli 250. rocznica b...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.