Wideo: Kolorowo, smacznie i muzycznie- czyli Dożynki Gminno-Parafialne w Chylinie

Dożynki w Chylinie

Dożynki Gminno-Parafialne w Chylinie rozpoczęły się od mszy świętej dziękczynnej. Mieszkańcy gminy Władysławów podziękowali za plony. Cześć obrzędowa Święta Plonów rozpoczęła się o godzinie 16.00. Jak co roku wybrano starostę i starościnę, doceniono najpiękniejszy wieniec i skosztowano tradycyjnych smakołyków.

Jak co roku podczas uroczystości było kolorowo, smacznie i muzycznie. Piękny korowód z kolorowym wieńcem oraz tradycyjne, polskie jedzenie sprawiły, że frekwencja dopisała.

Starościną tegorocznych dożynek w gminie Władysławów została Małgorzata Darul, która mieszka w Chylinie. Wraz z mężem Mirosławem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 100 ha gruntów własnych i dzierżawionych. Specjalizuje się w hodowli bydła mlecznego i opasowego. Pani Małgorzata wychowuje wraz z mężem czwórkę dzieci- Kasie, Anię, Martynkę i Michała.

Starosta dożynkowy to mieszkaniec Russocic Arkadiusz Golczyński. Wraz z żoną Bogumiłą prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 390 ha gruntów własnych i dzierżawionych. Gospodarstwo specjalizuje się w hodowli gęsi, kaczek i indyków. Osiągnięcia to pierwsze miejsce w powiecie w hodowli indyka, drugie miejsce w powiecie w hodowli gęsi reprodukcyjnej. Wraz z żoną wychowują trójkę dzieci- córki Klaudię i Ewelinę oraz syna Roberta.

Podczas uroczystości docenieni zostali mieszkańcy gminy Władysławów, którzy poszczycić mogą się sukcesami najlepszymi gospodarstwami. Podziękowania otrzymali Anna i Włodzimierz Tomczyk, Renata i Roman Kwietniewscy, Małgorzata i Romuald Janeczek, Halina i Zbigniew Wróblewscy, Małgorzata i Jan Łysiak, Anna i Artur Stolarek, Iwona i Maciej Małolepszy, Małgorzata i Maciej Drzewieccy, Irena i Marek Gólczyńscy, Paula i Tomasz Jesiołowscy oraz Karol Janeczek.

Po zakończeniu części obrzędowej rozpoczęły się występy artystyczne. Przed publicznością zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Władysławów, Kapela Zza Roga oraz kapela góralska Jontki.

 

Przykona: Mieszkańcy Olszówki mają Świetlicę Wiejs...
Wideo: Mistrzyni Aneta Szczepańska zawitała do Tul...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.