Władysławów: Ziemniak w wielu odsłonach, czyli święto w Tarnowskim Młynie

Święto Pieczonego Ziemniaka

Od kilkunastu lat Tarnowski Młyn w gminie Władysławów na jedno popołudnie staje się stolicą ziemniaka. Oprócz ziemniaczanych smakołyków na gości czekają wówczas także niebanalne konkursy… z ziemniakiem w roli głównej.

Święto tradycyjnie już rozpoczęto polowym nabożeństwem, po którym długa kolejka chętnych ustawiła się po losy. Loteria jest bowiem jedną z najchętniej odwiedzanych tego dnia atrakcji. Są też amatorzy swojskiego jadła. Na stołach królowały królowały placki ziemniaczane, kluski śląskie, kopytka, ziemniaki gotowane i oczywiście pieczone w ognisku. Gdy na scenie swoje talenty prezentowali młodzi artyści chętni mogli wziąć udział w przygotowanych konkurencjach. Rywalizowały nie tylko dzieci, ale też dorośli, którym konkursy sprawiły nie mniej radości.

Ziemniaczane święto zakończyło się zabawą taneczną.

Małgorzata Wojtasik: Skarga na Burmistrza Miasta T...
Gm.Turek: Bieg „Słodkowska Dziesiątka” na zakończe...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.