Wsparcie dla rolników poszkodowanych przez suszę przygotowane

Spotkanie z rolnikami w Słodkowie

Tegoroczna susza znów dała się we znaki rolnikom, także tym z powiatu tureckiego. O formach kompleksowej pomocy dla właścicieli gospodarstw, które poniosły straty z tego tytułu rozmawiano podczas spotkania zorganizowanego przez biuro powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Turku.

Wtorkowe spotkanie poświęcone były w znacznej mierze działaniom rządu wprowadzanym na rzecz obszarów wiejskich. Będą one realizowane przez kierownika oraz pracowników biura powiatowego ARiMR w Turku. Szczególny nacisk postawiono na informacje dotyczące walki ze skutkami tegorocznej suszy.

- Rząd wprowadza programy pomocowe i tak było już w roku ubiegłym, kiedy to ponad 2,5 mld złotych zostało przeznaczone na program pomocowy, suszowy. To największa kwota jaka została przekazana w całej Unii Europejskiej. Nigdy wcześniej w takiej skali pieniędzy nie było. Państwo mogliście z tej pomocy skorzystać , mamy świadomość, że to nie rekompensuje wszystkich strat, ale trzeba przyznać, że jest to pomoc znacząca - mówił obecny na spotkaniu poseł Ryszard Bartosik.

Celem spotkania było przybliżenie rolnikom szczegółowych informacji na temat przyznawania pomocy. Jak podkreślano - jeśli okaże się, że zabezpieczone fundusze są niewystarczające, to będą one zwiększanie z rezerwy budżetu państwa.

Kolejnym punktem były sprawy związane z retencją wodną. Meliorację przeprowadzano w latach 70., osuszono pola, aby rolnicy mogli prowadzić działalność. Przez lata jednak zaniedbano sprawy związane z gospodarką wodną. Stąd wprowadzenie przez Ministerstwo Rolnictwa programu tzw. małej retencji.

Dobra: Stracił panowanie nad kierownicą. Jedna oso...
Narkotyki i dopalacze zabijają! Policjanci przestr...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Ja w środa, 25 wrzesień 2019 20:34

Dlaczego nie informuje się wszystkich rolników o takich spotkaniach?

Dlaczego nie informuje się wszystkich rolników o takich spotkaniach?
Gość
sobota, 16 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.