Wyjątkowe przepisy z powiatu tureckiego nagrodzone

Powiat Turecki

Najciekawsze wielkanocne przepisy tradycyjnej kuchni powiatu tureckiego zostały zebrane w jednym w miejscu oraz opatrzone cennymi wskazówkami. Ich autorki, które zdecydowały się na udział w konkursie ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe w Turku otrzymały nagrody.

W marcu Starostwo Powiatowe w Turku ogłosiło konkurs pod nazwą „Wielkanocne przepisy tradycyjnej kuchni Powiatu Tureckiego”. Był on skierowany do wszystkim mieszkańców naszego powiatu, choć szczególnie chętnie wzięły w nim udział Koła Gospodyń Wiejskich. Wpłynęło mnóstwo przepisów, wzbogaconych autorskimi komentarzami i wskazówkami kulinarnymi. Dzięki temu powstał oryginalny Przepiśnik, ukazujący wielkanocne przysmaki powiatu tureckiego.

Najciekawsze przepisy nagrodzono. Pierwsze miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kunach (gmina Władysławów), drugie przypadło dla sołectwa Bibianna (gmina Malanów) oraz KGW z Pęcherzewa (gmina Turek). Trzecie miejsce natomiast zajęła pani Anna Feliks z gminy Władysławów.


Kalinowa: Nie trzeba nosić peleryny, aby zostać bo...
Konkurs artystyczny "Kaczkowskie kreacje" w Zespol...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gosc w czwartek, 03 czerwca 2021 08:16

A zdjęcie z zamkniętego oddziału wewnętrznego szpitala gdzie? Czyżby starosta wstydził się tego sukcesu

A zdjęcie z zamkniętego oddziału wewnętrznego szpitala gdzie? Czyżby starosta wstydził się tego sukcesu:D
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.