Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wiosenny kiermasz dla małej Lenki. Zapraszamy!

Kiermasz

Czteroletnia Lenka Orczykowska jest pogodną dziewczynką. Jednak każdego dnia ona i jej bliscy zmagają się z trudnym przeciwnikiem. Dziewczynka choruje bowiem na rdzeniowy zanik mięśni (SMA1).

Lenka urodziła się 27.05.2016 r w Kaliszu. Na świat przyszła w 41 tygodniu, otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Po porodzie nic nie wskazywało na to, że będzie śmiertelnie chora. W szóstym tygodniu jej życia podczas rutynowej kontroli pani doktor stwierdziła, że Lena jest zbyt słaba i wiotka jak na swój wiek. Po pobycie w szpitalu i badaniach genetycznych zdiagnozowano u naszej córeczki rdzeniowy zanik mięśni SMA1. Jest to choroba rzadka o podłożu genetycznym.

Aby spowolnić postęp choroby konieczna jest regularna rehabilitacja, opieka specjalistów i sprzęt medyczny, który kontroluje i wspomaga czynności życiowe. To wszystko pochłania ogromne pieniądze. Okazja by pomóc Lence i jej bliskim będzie już 21 marca. Tego dnia na targowisku Folusz zostanie zorganizowany kiermasz dekoracji wielkanocnych i ciast, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie dziewczynki.


Oddali 17,5 litra krwi
Tur Turek zagrał z Lech Poznań Football Academy Wł...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - ja w niedziela, 14 marca 2021 14:46

A ile pieniedzy zabrali tacy: Rydzyk, Szumowski, Sasin. Obajtek, Mecierewicz? Ilu ludziom możnaby za to pomóc? Ktoś to kiedyś policzy?

A ile pieniedzy zabrali tacy: Rydzyk, Szumowski, Sasin. Obajtek, Mecierewicz? Ilu ludziom możnaby za to pomóc? Ktoś to kiedyś policzy?
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.