Wizyta delegacji z miasta partnerskiego

Miasto Turek

W dniach od 14 do 16 października (od piątku do niedzieli) w mieście gościła delegacja z miasta partnerskiego Dunajowce w Ukrainie.

Trzyosobowa delegacja w składzie: Oleh Hryhoriev - Sekretarz Rady Miejskiej, Inna Bodnar - Starosta Hołożubynieckiego Rejonu oraz Oksana Kurovska- Dyrektor Liceum Nr 3, przyjechała w celu omówienia współpracy między naszymi miastami. Goście z Ukrainy poznawali miasto, jego organizację i struktury. Mieli także okazję uczestniczyć w obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 4, w trakcie których zostały im wręczone pieniądze dla Dunajowiec zebrane przez uczniów „Czwórki”.

Podczas swojego pobytu goście odwiedzili urząd miejski, w którym spotkali się z przedstawicielami samorządu miasta. Burmistrz Turku otrzymał w prezencie tradycyjny ukraiński chleb. Pozostali uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami z symbolami miasta Dunajowce. Goście z Ukrainy otrzymali albumy ze zdjęciami Turku i miejskie gadżety.

W trakcie wizyty w urzędzie delegacja z Dunajowiec przedstawiła sytuację w jakiej znaleźli się mieszkańcy miasta po wybuchu wojny. Bezpośrednio w Dunajowcach nie toczą się walki, ale rozmieszczony jest tam system obrony przeciwrakietowej, który broni okolicy przed nalotami. W czasie, których mieszkańcy często przebywają w schronach. Aktualnie 1.200 mężczyzn z Dunajowiec walczy na froncie, a lokalna społeczność wspiera osoby uciekające z terenów, gdzie toczą się walki.

Delegacja z Ukrainy na ręce burmistrza złożyła podziękowania dla mieszkańców Turku za pomoc, która została im udzielona po wybuchu wojny. Podczas spotkania omawiane były plany na przyszłość oraz podsumowana została dotychczasowa współpraca.

źródło: Miasto Turek

Turkowianie lubią się bać – Dreszczówka już za nam...
Sadzenie drzew w SP4 z okazji 70-lecia PTTK

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.