Wkraczamy w drugi etap odmrażania. Od 6 maja otwarte żłobki i przedszkola

Konferencja Premiera

Po weekendzie wejdziemy w kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z pandemią korona wirusa. Na początek w nowym reżimie sanitarnym ruszą m.in. hotele i galerie handlowe, a zaraz po nich – żłobki i przedszkola.

Drugi etap znoszenia ograniczeń rozpocznie się w poniedziałek, 4 maja. Tego dnia z ograniczeniami otwarte mają zostać hotele i miejsca noclegowe. Obowiązywać będzie jednak rygor związany z zachowaniem dystansu społecznego – jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni.

Działalność wznowią też podmioty prowadzące rehabilitację. Od środy, 6 maja ruszyć mają natomiast żłobki i przedszkola. Decyzję o przyjęciu dzieci placówki podejmować będą jednak indywidualnie.

W porozumieniu z organami prowadzącymi otwarte zostaną także muzea, biblioteki i inne instytucje kultury. Podczas konferencji padła także zapowiedź, że kolejne etapy znoszenia ograniczeń mają być ogłaszane w cyklu dwutygodniowych, z możliwością przyspieszenia poszczególnych elementów.

Co z majówką? Premier Morawiecki podkreślił, że nie może być to czas wolny od ostrożności i zaapelował, abyśmy nie ruszyli tłumnie na spotkania.

Korzystajmy zatem z pierwszych dni maja odpowiedzialnie.
Adrian Skopiński w #talentobraniu. Nagrodą jest si...
Budowa ulicy Witosa na finiszu

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Wąż w środa, 29 kwietnia 2020 15:09

Kasa na zasiłki dla rodziców się kończy to otworzą przedszkola i żłobki. No i oczywiście zrzucą odpowiedzialność na samorządy. Jak któreś z dzieci się zarazi to będzie wina przedszkola albo burmistrza.

Kasa na zasiłki dla rodziców się kończy to otworzą przedszkola i żłobki. No i oczywiście zrzucą odpowiedzialność na samorządy. Jak któreś z dzieci się zarazi to będzie wina przedszkola albo burmistrza.
Gość
poniedziałek, 29 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.