Wkrótce ruszą prace na Kaliskiej

Ulica Kaliska

Wkrótce ruszą pierwsze prace przy modernizacji deptaka na ul. Kaliskiej. Dzisiaj, tj. 17 czerwca 2019 r. burmistrz Romuald Antosik podpisał umowę kolską firmą, która wygrała przetarg na realizację inwestycji.

Modernizacja obejmie ulicę Kaliską na odcinku od Pl. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicami Mickiewicza i Gorzelnianą. Wykonawcą została wybrana w przetargu firma MKSTELLA z Koła, która działa w konsorcjum z firmą Kolbet Sp. z o.o. w Kościelcu. Przebudowa ma kosztować 890.690 zł. W poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. Burmistrz Romuald Antosik podpisał umowę z Konradem Markiem, przedstawicielem firmy MKSTELLA na wykonanie inwestycji.

W ramach prowadzonych prac zlikwidowany zostanie klasyczny przekrój ulicy w formie chodników i jezdni asfaltowej. W to miejsce powstanie jednolita nawierzchnia deptakowa z kostki brukowej. Nawierzchnia uformowana zostanie tak, aby pośrodku został ciek deszczowy. Nowością będzie wydzielony na deptaku ciąg rowerowy.

Podczas budowy ulica będzie fragmentami, czasowo wyłączana z ruchu pieszego. Może to utrudnić z korzystanie z deptaku, za co przepraszamy oraz prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Mniejsze koszty i większy komfort pacjentów, czyli...
Gimnazjaliści najlepsi z polskiego i angielskiego....

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 28 lipiec 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.