Władysławów: Projekt International Education for Kindergartens zakończony

Projekt International Education for Kindergartens

Po 6 tygodniach pracy z ludźmi ze Świata, 2 sierpnia zakończono realizację projektu International Education for Kindergartens. Celem projektu było wykreowanie postaw tolerancji i otwartości wobec innych kultur poprzez umożliwienie interakcji z reprezentantami różnych państw oraz zwiększenie jakości edukacji poprzez dostarczanie praktycznych warsztatów.

Gwoli przypomnienia 24 czerwca 2019 r. na zaproszenie Stowarzyszenia ”Koniczynka”, do Władysławowa przyjechali wolontariusze AIESEC z takich krajów, jak: Australia, Tajlandia, Turcja, Rumunia, Meksyk, Sir Lanka i Rosja. Przez okres 6 tygodni w Przedszkolu Gminnym we Władysławowie prowadzili oni z dziećmi warsztaty językowo – kulturowe. Podczas zajęć warsztatowych, które prowadzone były w języku angielskim, wolontariusze przedstawili w formie prezentacji, gier i zabaw kulturę oraz tradycje krajów, z których przyjechali. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję wykorzystać swoje umiejętności językowe w praktyce, uczestnicząc w spontanicznych rozmowach w języku angielskim z wolontariuszami. Zajęcia były prowadzone w sposób interesujący i dały dzieciom możliwość odbycia niesamowitych podróży do krajów, z których pochodzili prowadzący. W takiej właśnie formie wolontariusze pokazali dzieciom różnice kulturowe oraz przekonali, że każdy zasługuje na szacunek.

Wójt Gminy Władysławów, Pani Elżbieta Klanowska objęła patronat honorowy nad przedsięwzięciem zainicjowanym przez Stowarzyszenie „Koniczynka” z Władysławowa. Serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość, otwartość oraz pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu projektu.

Szczególnie podziękowania za pomoc w realizacji projektu należą się:
Pani Wioletcie Szczecińskiej – Dyrektorowi Przedszkola Gminnego we Władysławowie oraz kadrze pedagogicznej i obsłudze przedszkola.
Rodzicom dzieci biorących udział w projekcie za zaufanie, jakim nas Państwo obdarzyliście i mam nadzieję, że projekt był dla Państwa dzieci niezapomnianym przeżyciem.
Wolontariuszom: Renacie Zagłoba, Julii Sobiś, Annie Kurzaj, Roksanie Kulig, Annie Darul, Katarzynie Andrzejewskiej, Katarzynie Szczepanik, Annie Płóciennik, Dominice Skubiszewskiej, Jakubowi Sadkowskiemu, Mateuszowi Skubiszewskiemu, Jakubowi Józefowiczowi, Mikołajowi Modrzejewskiemu.
Pani Danucie Skubiszewskiej za 6-cio tygodniową gościnę w swoim domu wolontariuszy, a przede wszystkim za rodzinną atmosferę wysoko ocenianą przez gości.
Organizatorzy podziękowania skierowali również do naszych sponsorów, dzięki którym mogliśmy zapewnić wolontariuszom wyżywienie, transport oraz w sposób pożyteczny i ciekawy zagospodarować im czas wolny, pokazując najpiękniejsze zakątki okolicy oraz naszej „Małej Ojczyzny”.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „Koniczynka” we Władysławowie dziękuję wszystkim, bez których wydarzenia ostatnich 6 tygodni nie miałyby miejsca. Byliście wspaniałymi ambasadorami naszej kultury i pokazaliście naszym zagranicznym gościom, co to znaczy polska gościnność. Razem napisaliśmy piękną kartę historii naszej gminy – Gminy Władysławów.

Beata Modrzejewska – prezes stowarzyszenia.

View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/wladyslawow-1#sigProId93a291dca6

Wakacyjna Akademia Karate Kyokushin, Judo i Kickbo...
Wideo: Niedziela pełna wrażeń, czyli konna rywaliz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.