Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: O budżecie i gospodarowaniu odpadami podczas sesji Rady Gminy

Sesja Rady Gminy

W czwartek, tj. 15 września miała miejsce XLI Sesja Rady Gminy Władysławów. Wśród podejmowanych tematów znalazły się m.in. zmiany w budżecie oraz sprawy związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.

Po otwarciu obrad i stwierdzeniu quorum Radni zapoznali się i przyjęli porządek obrad ustalony na czwartkową sesję, a także przyjęli protokół z poprzedniej sesji. Zebrani zapoznali się również ze sprawozdaniem z działalności Wójta Gminy Władysławów w okresie międzysesyjnym, które przedstawiła Sekretarz Gminy Anna Feliks. Wójt Elżbieta Klanowska wskazywała natomiast, że Samorząd pozyskał kolejne pieniądze w ramach programu rządowego ,,Poznaj Polskę”, który umożliwia organizację wycieczek i zielonych szkół dla uczniów z terenu gminy Władysławów. Niebawem również będzie można wypłacić dodatek węglowy dla pierwszych 500 osób z terenu naszej gminy.

Podczas XLI sesji Radni przyjęli również uchwałę wprowadzającą zmiany do tegorocznego budżetu oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej. Rozpatrzono, także projekt zmian w zasadach udzielania i rozmiar obniżek nauczycielom, którym powierzono stanowiska kierownicze oraz określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla nauczycieli. Przyjęto również projekt uchwały w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz zaakceptowano uchwałę w sprawie przekazania projektu Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Władysławów do organu regulacyjnego celem zaopiniowania.

źródło: wladyslawow.pl

View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/wladyslawow-1-11#sigProId0ff3a58b95

Witaminy na stawy i kości - jaką witaminę wybrać?
Uroczysta inauguracja roku akademickiego Turkowski...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.