Władysławów: 50 lat pokrytych złotem

50 lat Władysławów

„Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile lecz po czasie jej trwania” Robert Paulet

Dzień zaślubin to jeden z tych dni o których wielu powie „to najpiękniejszy i najważniejszy dzień w moim życiu”. Wybór partnera małżeńskiego jest czyś ogromnie ważnym, ale równie istotne jest bycie odpowiednim współmałżonkiem. Gdy małżeństwo trwa, pomimo trudności i problemów w przysłowiowej „doli i niedoli” wówczas można mówić o prawdziwym szczęściu. Jubileusz 50 lat pożycia małżeńskiego to niewątpliwie powód do dumy. Trwałość małżeństwa przez pół wieku jest czymś pięknym oraz godnym szacunki i pochwały. Dlatego 13 par małżeńskich z gminy Władysławów, które w tym roku obchodzą pięćdziesiątą rocznicę ślubu 13 września 2018 r. zaproszono by wspólnie świętować Złote Gody. Szanowni Jubilaci spotkali się w Restauracji „Dębowa” w Russocicach by z rąk Wójta Gminy Władysławów, Krzysztofa Zająca, Zastępcy Wójta Gminy, Piotra Szewczyńskiego, Przewodniczącej Rady Gminy, Krystyna Michalak, Skarbnika Gminy, Elżbiety Klanowskiej, Sekretarza Gminy Tomasza Rajczyka oraz Lekarza Jerzego Zendlewicza, odebrać medale i legitymacje przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz dyplomy i kwiaty. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Mariusz Drzewiecki w krótkim przemówieniu wyraził uznanie, podziw i społeczną wdzięczność za trwałość i poszanowanie instytucji małżeństwa oraz złożył najserdeczniejsze życzenia i gratulacje wszystkim małżeństwom. To jakże ważne i miłe spotkanie uświetnił występ zespołu „Seniorskie Nuty”, które wyśpiewały życzenia dla „złotych małżonków”. Sentymentalny repertuar Czesława Niemena zaprezentowany przez Jarosława Królikowskiego podkreślił doniosłość tej uroczystości. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólny toast, obiad i rozmowy. Opowiedziane przez Jubilatów historie rodzącej się i trwającej 50 lat miłości pokazują, że kluczem do szczęśliwego małżeństwa jest wzajemny szacunek, troska i wsparcie… wtedy wspólnie spędzone lata szybko pokryją się złotem.

Pary małżeńskie, które obchodziły 50 rocznicę ślubu.
Halina i Stanisław Bąkowscy
Helena i Kazimierz Drzewieccy
Barbara i Borysław Gradeccy
Krystyna i Jan Kałużni
Maria i Józef Lewandowscy
Genowefa i Stanisław Lipscy
Marianna i Jerzy Miller
Barbara i Marek Połatyńscy
Krystyna i Eugeniusza Rychter
Krystyna i Kazimierz Stolarek
Franciszka i Edward Witkowscy
Halina i Tadeusz Wysoccy

Źródło:www.wladyslawow.pl
Ruszyły wielkie nabory dla małych piłkarzy w Przyk...
Gm.Turek: UKS "SPRINTER" z dotacją z Ministerstwa ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 13 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.