Władysławów: 80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę we Władysławowie

Dnia 17 września mija 80. rocznica napaści Armii Czerwonej na Polskę, która łamiąc postanowienia paktu polsko-sowieckiego o nieagresji, zbrojnie wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej. W tym samym czasie Polska od dnia 1 września 1939 r. była w stanie wojny z III Rzeszą.

Polacy stoczyli heroiczną walką o wolność Ojczyzny, wolność Polski. To kolejne wydarzenie, które zapisało bolesną i krwawą kartę w historii Naszej Ojczyzny. Konsekwencją agresji ZSRR na Polskę było nie tylko cierpienie i śmierć wielu Polaków, ale także m.in. podział Polski, masowe represje wobec Polaków.

Data 17 września powinna być utrwalona w świadomości nie tylko wszystkich Polaków, ale także i innych narodów, ku przestrodze, by przyszłe pokolenia nigdy nie zaznały podobnego cierpienia. Społeczeństwo polskie mimo miażdżącej przewagi wrogów, działań skazanych na porażkę, ogromu zniszczeń, nie poddawało się i z zaciętością broniło niezależności i sprawiedliwości.

W dniu dzisiejszym mieszkańcy gminy Władysławów z pochyleniem głowy wracają do tych pamiętnych wydarzeń przepełnionych krwią i cierpieniem, by oddać hołd Bohaterom, którzy życie swoje oddali w obronie Ojczyzny-Polski.

W 80. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, delegacja z Urzędu Gminy Władysławów z Wójt Gminy Elżbietą Klanowską na czele oraz Przewodniczącą Rady Gminy – Krystyną Michalak w asyście harcerzy ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili znicz pamięci pod pomnikiem ,,Tym, co za Ojczyznę… walczyli cierpieli ginęli…” ku chwale Polaków bohatersko walczących o wolność Ojczyzny.

źródło: wladyslawow.pl

Mistrz kryminałów w turkowskiej bibliotece
Jesień pełna zakręconych promocji w Karuzeli

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 07 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.