Władysławów: Ambitne plany druhów na rok 2019, czyli zebranie sprawozdawcze jednostki OSP

Zebranie Sprawozdawcze OSP Władysławów

O sukcesach roku ubiegłego oraz planach na najbliższy czas poinformowali druhowie z OSP Władysławów. Druhowie za cel postawili sobie między innymi remont remizy w tym adaptację pomieszczeń garażowych i zakup bramy oraz zakup łodzi motorowej z podwoziem.

Po przywitaniu zaproszonych gości zabrał prezes OSP Władysławów Wiesław Milling, który przedstawił sprawozdanie z działalności za rok 2018.

Jak powiedział prezes rok 2018 to rok, jak zwykle wytężonej pracy zarządów i wszystkich druhów, którym nie obca jest dbałość o sprawy swojej jednostki. W minionym czasie organizowano wiele konkursów dotyczących działalności kulturalnej czy turniejów sportowych. Strażacy brali udział w świętach kościelnych oraz państwowych.

Duży nacisk nałożono na zmianę estetyki sali. Wymieniono w niej firany, zakupiono sprzęt kuchenny. Aby dobrze wykonywać swoją powinność strażacy potrzebują jednak dobrego sprzętu. W roku ubiegłym zakupiono między innymi agregat hydrauliczny, nożyce hydrauliczne, rozpieracz ramieniowy i kolumnowy, wypornik progowy oraz wiele drobnych urządzeń.

Prezes za pomoc w pozyskaniu sprzętu podziękował między innymi byłemu wójtowi Krzysztofowi Zającowi, radnym poprzedniej kadencji w tym Maciejowi Czai.

W roku obecnym planuje się między innymi malowanie i elewację zewnętrzną remizy, zakup bramy garażowej, adaptacja pomieszczeń na garaż czy zakup łodzi motorowej z podwoziem, której koszt szacuje się w granicach 120 tys.zł.

-Jednostka OSP Władysławów ma wysokie notowania w gminie i powiecie, jako jednostka KSRG. Wszystko to dzięki naczelnikowi Wiesławowi Kałużnemu wraz z 27 osobowym zespołem strażaków wyszkolonych w każdym calu w ratowaniu życia i mienia- mówił prezes Wiesław Milling.

Sprawozdanie finansowe za rok ubiegły przedstawiła druhna Magdalena Dębińska. Jak poinformowała dochody jednostki to 109 047, 01 zł, wydatki natomiast 97 157,31 zł. W roku 2019 zakłada się, iż dochody kształtować się będą na poziomie 78 300,00 zł.

Absolutorium za rok ubiegły udzielono zarządowi jednogłośnie.
 
Gm.Turek: Wspólnie o problemach i przyszłości pols...
Wybiorą dyrektora SP ZOZ w Turku spośród trzech ka...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 20 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.