Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów bez funduszu sołeckiego

Władysławów

Podczas wtorkowej (24 marca) sesji radni gminy Władysławów opowiedzieli się za niewyodrębnianiem funduszu sołeckiego. Decyzja radnych nie była jednogłośna.

Na terenie gminy Władysławów zostało utworzonych 20 sołectw, stąd wyrażenie zgody na utworzenie funduszu sołeckiego dla każdego z nich wiązałoby się ze znacznym rozdrobnieniem środków na inwestycje. Jak wskazywała wójt Elżbieta Klanowska, sama nie jest przeciwniczką funduszu sołeckiego i uważa, że co jakiś czas powinien być realizowany, najpierw jednak należ zamknąć realizowane obecnie duże projekty inwestycyjne.

- Dzięki środkom własnym jakie mieliśmy mogliśmy realizować zadania i pozyskiwać dotacje. Dzięki temu, że mieliśmy środki własne udało nam się pozyskać blisko 25 mln zł środków zewnętrznych po to, aby móc realizować zadania w poszczególnych sołectwach naszej gminy. Inwestowaliśmy na terenie całej gminy, w tych w centrum i w tych skrajnych. Te zadania które realizujemy to są zadania ,które są oczekiwaniem mieszkańców, wypływają z potrzeb mieszkańców, te drogi, świetlice, siłownie zewnętrzne, place zabaw są robione. Jestem zgodna, żeby był co jakiś czas, ale pokończmy duże zadania inwestycyjne, które mamy – wskazywała Elżbieta Klanowska.
 
422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Innego zdania był radny Arkadiusz Nowak.

- Walczymy o ten fundusz cztery lata, pani wójt przedstawiła swoje osiągnięcia i fajnie, też za tym głosowaliśmy. To fajnie, ale sołtysom też się należy jakaś decyzyjność więc uważam, że fundusz sołecki powinien być przywrócony - mówił radny Nowak.

Również radny Zbigniew Kusz opowiedział się za funduszem sołeckim.

- Przyjąć fundusz, zrobić spotkanie z sołtysami. Wtedy gmina nie wykłada tych pieniędzy i idą tam, gdzie mieszkańcy chcą. Teraz mają robioną drogę, a chcieliby coś innego - mówił Zbigniew Kusz.

Decyzja w sprawie funduszu nie została podjęta jednogłośnie. Za rezygnacją z funduszu było 8 radnych, a 4 zagłosowało przeciw.

fot. Gmina Władysławów

drzewiecki baner1200x200

Tuliszków: Umowy na kolejne inwestycje drogowe pod...
Podsumowanie akcji WWF Polska „Godzina dla Ziemi” ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - kosmatymistrz w czwartek, 28 marca 2024 16:28

osiągnięciem jest, że Pani Wójt zrobiła u siebie kanalizacje, drogę, a co tam... a może dla przykładu robi się wpierw inne wsie, a nie na tych co się mieszka ?

osiągnięciem jest, że Pani Wójt zrobiła u siebie kanalizacje, drogę, a co tam... a może dla przykładu robi się wpierw inne wsie, a nie na tych co się mieszka ?
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.