Władysławów: Bezpieczeństwo i zabawa w Miasteczku Ruchu Drogowego

Miasteczko Ruchu Drogowego we Władysławowie
Rondo, skrzyżowania, sygnalizacja świetlna, a nawet przejazd kolejowy z rogatkami, ale też plenerowe gry planszowe - tak wygląda pierwsze w powiecie tureckim Miasteczko Ruchu Drogowego, które powstało we Władysławowie. 
 
 
 
W ramach inwestycji stworzono Miasteczko Ruchu Drogowego, na które składają się skrzyżowania równorzędne oraz z sygnalizacją świetlną, a także fragment drogi jednokierunkowej, przejścia dla pieszych, przejazd kolejowy, jezdnia do wykonywania tzw. „ósemki”, miejsce na rowerowy tor przeszkód, a także oznakowanie poziome i pionowe. Całość zaprojektowana została we współpracy z Komendą Powiatową Policji i uzyskała pozytywną opinię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu.

- Miasteczko Ruchu Drogowego to idealny pomysł na zwiększenie świadomości korzystania z infrastruktury drogowej wśród dzieci i młodzieży, a nauka przepisów w sytuacji, gdy nie ma bezpośredniego zagrożenia ze strony pojazdów i gdy każdy błąd można poprawiać na bieżąco, będzie zarówno atrakcyjna, jak i bezpieczna - wskazywała wójt gminy Władysławów, Elżbieta Klanowska, podkreślając że w tym miasteczku odzwierciedlone zostały wszelkie sytuacje, z jakimi mogą spotkać się zarówno rowerzyści, jak i piesi w realnych warunkach na terenie gminy.

Obiekt został zaprojektowany tak, aby stwarzał wiele trudności i był wymagający dla rowerzystów. Całość zlokalizowana jest na terenie sportowo-rekreacyjnych, w pobliżu placów zabaw, siłowni i Orlika, niedaleko szkoły podstawowej i przedszkola. Inwestycję chwalili zarówno minister Ryszard Bartosik, jak i starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny oraz komendant powiatowy policji insp. Michał Grzelak. W otwarciu miasteczka wzięły udział dzieci z gminnego przedszkola, dla których przygotowano odblaskowe upominki, a funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku wraz z sierżantem Pyrkiem chętnie rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie i sposobach korzystania z obiektu. Dzieci z resztą jako pierwsze mogły przetestować możliwości nowej inwestycji. 
 
Zadanie pn. „Budowa miasteczka ruchu drogowego wraz z ogólnodostępną infrastrukturą sportowo-rekreacyjną” zostało zrealizowane przy udziale środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pozyskano na ten cel dofinansowanie w kwocie 99.975,00 zł., przy czym koszt inwestycji to ponad 377 tys. zł. 
 
Tuliszków: Stacja uzdatniania wody w Sarbicku po m...
Umówienie wizyty w urzędzie skarbowym jeszcze łatw...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Mariusz ale nie Płaszczak w piątek, 22 października 2021 17:57

A już myślałem ,że Bartosik dworzec PKP we Władku otwiera a tu coś w zastępstwie.Kałużny palmy też nie przywiózł .Ale by coś zrobić to trzeba mieć odwagę jak ich guru kiedyś twierdził .Niech żyje inflacja!

A już myślałem ,że Bartosik dworzec PKP we Władku otwiera a tu coś w zastępstwie.Kałużny palmy też nie przywiózł .Ale by coś zrobić to trzeba mieć odwagę jak ich guru kiedyś twierdził .Niech żyje inflacja!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.