Władysławów: Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w teorii i praktyce

Władysławów

Wiedzę na temat tego, jak bezpiecznie poruszać się na drodze i wykonywać manewry rowerem sprawdzano podczas gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, których gospodarzem była Szkoła Podstawowa we Władysławowie.

Zanim 18 uczestników reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy przystąpiło do części praktycznej, czekał na nich test sprawdzający wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego. Dopiero po teoretycznych zmaganiach przyszedł czas na plac manewrowy, który wcale nie był prosty do pokonania. Wszyscy poradzili sobie jednak znakomicie z tym zadaniem.

W kategorii najstarszych uczniów najlepsza okazała się reprezentacja szkoły w Natalii, wyprzedzając rówieśników z Wyszyny oraz Chylina. Wśród piątoklasistów natomiast zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kunach oraz gospodarze, czyli uczniowie z Władysławowa. Zwycięzcy będą reprezentować powiat turecki w powiatowym konkursie. Specjalną nagrodę otrzymał natomiast Hubert Kałużny ze Szkoły Podstawowej w Kunach, który w części teoretycznej zdobył maksymalną liczbę punktów.

Zapraszamy na wiosenne obserwacje ptaków z grupą O...
Już niebawem Zlot Pojazdów Klasycznych w Browarze ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.