Władysławów: Biegiem po pączka i pomoc dla Poli

Władysławów

Jak nieść pomoc, to na sportowo - doskonale wiedzą to mieszkańcy gminy Władysławów, którzy w Tłusty Czwartek (16 lutego) spotkali się, aby wesprzeć maleńką Polę i jej bliskich w trudnej walce o zdrowie. Nagrodą dla uczestników charytatywnego biegu były oczywiście pyszne pączki.

Pola Rusek, mieszkanka Kun urodziła się 24 listopada 2022 roku z licznymi wadami rozwojowymi. Maleńka dziewczynka ma nie tylko jednokomorowe serce, ale też m.in. zmiany neurologiczne w głowie. Przed Polą długie i kosztowne leczenie. Na szczęście powstała zbiórka, gdzie każdy z nas może ofiarować wsparcie.

Oprócz internetowych licytacji i zbiórki online okazją do wsparcia Poli i jej bliskich był „Bieg po pączka”, który w czwartek, 16 lutego zorganizowano na boisku Orlik we Władysławowie. W wydarzeniu udział wzięło ponad 150 osób, w tym setka biegaczy, która wystartowała w biegu głównym na dystansie trzech kilometrów. Najlepsi otrzymali wspaniałe medale i statuetki, a każdy z uczestników - pyszne pączki ufundowane przez wójt Elżbietę Klonowską. W czwartkowe popołudnie maleńką Polę i jej rodziców wspierali mieszkańcy sołectwa Kuny, którzy za datek do puszki częstowali domowymi wypiekami oraz zaprzyjaźnione sołectwo Młodzianów z gminy Kawęczyn, gdzie można było skosztować słodkości. Nad bezpieczeństwem czuwali także druhowie z OSP Kuny.

Dzięki wspólnym działaniom udało się zebrać ponad cztery tysiące złotych, które zostaną przekazane na dalsze leczenie i rehabilitację Poli.

Orkan Otto namiesza w pogodzie. Alert RCB dla całe...
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w sprawie organiza...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.