Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Budżet niełatwy, ale z ważnymi inwestycjami

Władysławów

-Będziecie pastwo głosować budżet, który nie jest budżetem prostym i łatwym do zrobienia. Pani skarbnik z pracownikami skrupulatnie liczyła, aby te dochody w sposób właściwy wprowadzić do budżetu, a trzeba pamiętać, że wydatki rosną znacząco szybciej niż dochody - mówiła wójt gminy Władysławów Elżbieta Klanowska podczas sesji rady gminy odbywającej się w czwartek, 30 grudnia.

Przyszłoroczne dochody budżetu po autopoprawkach ustalono w wysokości blisko 36 mln zł, zaś wydatki zaplanowano w kwocie 45,2 mln zł. Na inwestycje w 2022 roku gmina Władysławów zamierza przeznaczyć ponad niemal 10 mln zł. Przedstawiając założenia planu dochodów i wydatków skarbnik gminy Marzena Ressel mówiła o planowanych na najbliższy rok inwestycjach, wyceniając m.in. udzielenie powiatowi dotacji na przebudowę drogi Tuliszków-Tarnowa Władysławów, budowę drogi dojazdowej w Chylinie, drogi Mariantów-Władysławów (działki), budowę drogi w miejscowości Olesin oraz ulic Chrobrego i Poniatowskiego w Wyszynie. W Felicjanowie powstaną chodniki, a w Russocicach i Jabłonnie - drogi wewnętrzne. Rozbudowane zostaną również ul. Zygmuntowska i Orla we Władysławowie. Dużym zadaniem będzie też termomodernizacja szkół w Kunach, Chylinie i Wyszynie. Zaplanowano także dostosowanie zaplecza socjalnego w świetlicy wiejskiej w Jabłonnie i termomodernizację świetlicy w Głogowie. Zabezpieczono środki na budowę boisk wielofunkcyjnych w Kunach, Wyszynie i Chylinie oraz na renowację figury św. Jana Nepomucena we Władysławowie. Wśród inwestycji jest też modernizacja stacji uzdatniania wody w miejscowości Natalia i budowa nowej oczyszczalni ścieków. Na tę ostatnią samorząd pozyskał 10 mln zł w ramach środków z Polskiego Ładu, jednak zadanie realizowane będzie przez kilka lat i w roku 2022 wykorzystywane będą środki własne.

-W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy obligatoryjne środki na wydatki związane z utrzymanie istniejącej infrastruktury. Trzeba było wziąć pod uwagę rosnące ceny energii, opału, pensji. To taki budżet, gdzie wydatki z początkiem roku mamy wyższe w porównaniu z latami poprzednimi. Taka znacząca kwota jest możliwa dzięki pozyskaniu środków z programów rządowych - podkreślała wójt Elżbieta Klanowska.

Po wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rady budżet na 2022 rok przyjęto jednogłośnie.

Zapraszamy na Sylwestra z zespołem Pogwizdani!
Tuliszków: Uczniowski Klub Sportowy Judo na campie...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Piotr w środa, 05 stycznia 2022 09:34

Parafrazując słowa pani wójt to w przypadku jej i radnych ,,dochody rosną nam szybciej niż wydatki" ale nam się należy 😁😁😁😁😁

Parafrazując słowa pani wójt to w przypadku jej i radnych ,,dochody rosną nam szybciej niż wydatki" ale nam się należy 😁😁😁😁😁
Gość - Spaer w niedziela, 02 stycznia 2022 13:29

Budżet? Czy już zapomnieliśmy jak oni wszyscy jednogłośnie podnieśli dobie diety i pensje o 100% z wyrownaniem za trzy miesiące wstecz. Patrząc na nich to by się przydała głodówka . Proszę nie pisać tylko że to służba.

Budżet? Czy już zapomnieliśmy jak oni wszyscy jednogłośnie podnieśli dobie diety i pensje o 100% z wyrownaniem za trzy miesiące wstecz. Patrząc na nich to by się przydała głodówka . Proszę nie pisać tylko że to służba.
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.