Władysławów: Coraz więcej inwestycji, czyli finansowe podsumowanie półrocza

Sesja Władysławów

- Inwestycji jest coraz więcej, udało się pozyskać środki zewnętrzne na realizację wielu zadań i myślę, że te zadania inwestycyjne, które obecnie mamy w planie finansowym do końca roku uda nam się zrealizować - mówiła wójt Elżbieta Klanowska, podsumowując sprawozdanie finansowe gminy Władysławów za pierwsze półrocze tego roku.

Sprawozdanie odczytała podczas piątkowej (25 września) sesji rady gminy Władysławów skarbnik Marzena Ressel. Dochody zostały zrealizowane w wysokości 22 243 715,72 zł, co stanowi 54 proc. planu, zaś wydatki zrealizowano w kwocie 19 947 162,69 zł (48 proc. planu). Jest to związane głównie z faktem, że główna część wydatków majątkowych przypada na drugie półrocze. Stąd również znaczna nadwyżka budżetowa wynosząca ponad dwa miliony złotych. Zobowiązania ogółem na koniec pierwszego półrocza 2020 r. z tytułu zaciągniętych kredytów wynosiły 1 753 000,06 zł. Regionalna Izba Obrachunkowa wyraziła pozytywną opinię odnośnie realizacji budżetu w pierwszym półroczu.

Zadowalające dla nas jest to, ze gdy tworzyliśmy budżet na rok 2020 wydatki majątkowe stanowiły kwotę zaledwie 1,5 mln zł, natomiast obecnie w planie wydatków majątkowych mamy 4,2 mln zł, więc to cieszy - mówiła wójt Elżbieta Klanowska dodając, że jeśli dochody wpłyną w takich wysokościach jak zaplanowano nie będzie konieczności zaciągania kredytu w wysokości 700 tys. zł.
Dzień Pustej Klasy w Szkole Podstawowej nr 5
Karate OYAMA dla dzieci to nie tylko sport

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.