Władysławów: Cuda, cuda ogłaszają!

Orszak Trzech Króli Władysławów

Mieszkańcy gminy Władysławów już po raz szósty wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Tym samym dołączyli do 900 miejscowości z całego świata, gdzie w tym roku zorganizowano barwne pochody.

Uczestnicy w kolorowych koronach oraz ze śpiewnikami wyruszyli w drogę, aby wraz z trzema królami podążać trasą wyznaczaną przez scenki obrazujące wędrówkę mędrców do miejsca narodzenia Jezusa. W świątecznym korowodzie podążała także orkiestra dęta, która swoją muzyką ożywiała wędrówkę. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie polskie kolędy, piękne utwory, głęboko teologiczne, a jednocześnie bardzo jasne w przekazie – od najstarszej „Anioł Pasterzom mówił”, do najbardziej współczesnych; od najbardziej znanych, do zapomnianych. Tegoroczny orszak przypominał także o cudach, które miały miejsce w historii Polski, w tym o Cudzie nad Wisłą, którego setną rocznicę obchodzić będziemy w tym roku. Na zakończenie orszaku wszyscy udali się do kościoła, gdzie przed mszą świętą uczniowie Szkoły Podstawowej we Władysławowie wystawili krótki program artystyczny.

6 stycznia w Kościele katolickim przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Od 2011 r. jest to dzień wolny od pracy. Od 11 lat w tym dniu organizowane są kolorowe orszaki. Promocja miasta, pielęgnowanie tradycji - to najczęściej wskazywane przez samorządy cele zaangażowania w organizację Orszaku Trzech Króli.

Tuliszków: Trzej królowie pokłonili się dzieciątku
Malanów: Kolorowy Orszak Trzech Króli już po raz p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.