Władysławów: „Dlaczego Panie z Władysławowa bardziej zasługują na to, żeby je badać”, czyli radny Wiśniewski walczy o zdrowie mieszkanek gminy

Mammografia

O tym, jak ważne są badania profilaktyczne przypomniał podczas dzisiejszej tj.3 grudnia sesji Rady Gminy Władysławów Bartłomiej Wiśniewski. Według niego wóz mammograficzny powinien pojawiać się w różnych miejscowościach na terenie gminy, nie tylko we Władysławowie.

-Niestety nie jest to dla mnie sytuacja przyjemna ponieważ mojej babci czy cioci już nie ma właśnie przez nowotwór piersi. Mojej mamie udało się wygrać z rakiem piersi. Na przestrzeni kilku lub kilkunastu lat bardzo często widzę ten wóz do mammografii na Russocicach bądź pod strażą we Władysławowie. Bardzo dobrze że stoi i że są podjęte działania w tym kierunku. Natomiast nigdy nie mogę zrozumieć dlaczego tego wozu nie ma w Chylinie, w Kunach, na Małoszynie, Polichnie, Jabłonnej. Nie rozumiem dlaczego Panie z Władysławowa bardziej zasługują na to, żeby je badać i kontrolować- mówił radny Wiśniewski.

Jak dodał w niniejszym temacie już się orientował, a odnośnie sprawy wiadomości nabywał w sprawdzonych źródłach.

-Wykonałem telefon i Pani stwierdziła, że faktycznie jest to ciekawy pomysł, bo rzeczywiście dlaczego ma być tylko w jednym miejscu. Mówiąc kolokwialnie za mały jestem, żeby do końca o to powalczyć. Generalnie nie chodzi o czas przebywania tego wozu, ale o pulę. Dlatego proszę wiceprzewodniczących, zęby się tym tematem zainteresowali, poważnie do tego podeszli- mówił radny.

Radny stwierdził, że kobiety często nie są świadome i konieczne są działania właśnie w tym kierunku. Informacji w tym temacie udzieliła wójt gminy Władysławów Elżbieta Klanowska.

-W naszej gminie taki mammobus był w różnych okresach roku. Same firmy się zgłaszają do nas z możliwością przyjazdu i zaoferowania takiej pomocy. My oczywiście taką pomoc przyjmujemy i sami o nią prosimy- mówiła wójt gminy.

Największym problemem dla firm, które przyjeżdżają jest dostęp do energii elektrycznej, natomiast jak powiedziała Elżbieta Klanowska większych problemów z tą prośbą nie ma.
Władysławów: Kto na zastępcę wójta? Decyzja nadal ...
Wszystko o Terytorialsach w Zespole Szkół Technicz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 16 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.