Władysławów: Druhny i druhowie podsumowali miniony rok

Zebranie Władysławów

2019 upłynął druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie na pracach remontowych. Podejmowane działania omówiono podczas walnego zebrania sprawozdawczego, które przeprowadzono w sobotę, 20 czerwca.

Ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujące ograniczenia zebranie trzeba było przełożyć o kilka miesięcy. W sobotnie popołudnie druhowie zebrali się w strażnicy OSP Władysławów, aby podsumować ubiegłoroczne działania i omówić plan działań na rok 2020. Zebranych powitał druh Wiesław Kałużny, który zastąpił nieobecnego prezesa Wiesława Milinga. Po wprowadzeniu sztandaru i powitaniu zaproszonych gości przystąpiono do wyboru przewodniczącego, a także komisji skrutacyjnej i protokolanta. Ubiegły rok to przede wszystkim działania remontowe prowadzone w strażnicy.
Odnowiono elewację, na której pojawił się również nowy napis. Duże środki finansowe pochłonął również remont pomieszczeń szatniowych.

Jednostka uczestniczyła także w akcji gaśniczej na terenie dwóch dużych zakładów – Sun Garden i Profim. Wiele udało się wykonać dzięki wsparciu od samych druhów. Podziękowania trafiły m.in. do Jarosława Kwiatkowskiego, którzy przekazał pieniądze na zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia remontu, a Roman Łaszcz ubezpieczył wyremontowane pomieszczenia. W ubiegłym roku nastąpiły także zmiany. Z funkcji skarbnika zrezygnowała druhna Magdalena Dębińska, a jej miejsce zajął Szymon Słodziński. Skład komisji rewizyjnej został natomiast uzupełniony o Romualda Zająca.

Rok 2020 także przebiegać będzie pod znakiem remontów. Dużym wyzwaniem będzie remont dachu na starej części remizy. Tutaj również konieczne będą duże środki finansowe. Są również szanse, że odrestaurowania doczeka się również zabytkowa figurka Jana Nepomucena znajdująca się tuż obok strażnicy.

Walne zebranie to okazja do wręczenia wyróżnień i odznaczeń. Srebrna odznaka „Za zasługi dla pożarnictwa” uhonorowany został druh Szymon Słodziński. Zebrani jednogłośnie przyjęli wszystkie sprawozdania i bez głosu sprzeciwu udzielili zarządowi absolutorium.
Wideo: Wyszyńska Dziesiątka - stanęli na starcie m...
Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku od września dołączy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.