Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Druhny i druhowie z OSP Polichno obchodzili 100 lat istnienia jednostki

100-lecie OSP Polichno

Druhny i druhowie z Polichna mają powody do dumy, bowiem dzisiaj, tj. 2 grudnia obchodzili oni swój okrągły jubileusz. Jest co świętować, bowiem jednostka ma już 100 lat. Obchody rozpoczęły się mszą świętą, a następnie odbyły się dalsze uroczystości z udziałem wielu znamienitych gości.

Przybyłych gości przywitał prezes OSP Polichno Kazimierz Michalak. Oprócz przedstawicieli samorządu z Władysławowa, powiatu tureckiego oraz reprezentantów poszczególnych instytucji życzenia złożyli przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek z Kun, Wyszyny, Chylina, Władysławowa, Małoszyny, Międzylesia oraz Natalii.

Jednostka OSP Polichno powstała w 1918 roku. Założycielem jej był nauczyciel Edward Klimczewski. Dwa lata później zakupiono już pierwszy sprzęt. W okresie wojennym zawieszono działalność jednostki. W 1947 roku OSP wznowiła działalność i wówczas liczyła ona 21 członków. W 1955 roku wybudowano fundamenty pod remizę, która z czasem została przebudowana. Wykupiono plac na cele jednostki, a w 1981 roku przekazano do użytku nową siedzibę. Obecnie prezesem jest Kazimierz Michalak, który prężnie działa na rzecz jednostki. Należy nadmienić, że mieszkańcy od zawsze przyczyniali się do rozwoju i działali na rzecz OSP Polichno, czego przykładem może być obecna remiza druhów z Polichna.

-Zarząd stawia sobie za zadanie na następne lata pozyskanie nowszego samochodu, ponieważ obecny ma 35 lat. Również chcielibyśmy wymienić podłogę w sali świetlicy oraz wykonać obniżenia i wentylacji sufitu- mówił Kazimierz Michalak.

Wyjątkową chwilą podczas uroczystości było nadanie odznaczeń najbardziej zasłużonym druhom.

Złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali Igor Sobczak oraz Tomasz Sylwestrzak.

Srebrnym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” odznaczono Zbigniewa Borowiaka, Tomasza Ićka oraz Michała Kwaśniewskiego.

Brązowy medal otrzymał Marcin Szkudlarek.

Odznakę „Strażak wzorowy” ofiarowano Mateuszowi Keller oraz Maciejowi Świtalskiemu.

Po wręczeniu odznaczeń przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia. Głos zabrał między innymi starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny.

-Tak się stało, że ten jubileusz odbywa się w rok szczególny, wyjątkowy. W rok 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Polskę. W imieniu samorządu powiatu tureckiego pragnę wraz z przewodniczącym powiatu tureckiego Piotrem Szewczyńskim, przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Publicznego Zdzisławem Wojtkowiakiem złożyć serdeczne wyrazy uznania za ofiarną pracę. 100-lecie działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Polichnie to także piękna okazja, aby wszystkim druhnom i druhom, tym czynnym zawodowo i tym na zasłużonej emeryturze serdecznie podziękować i pogratulować- mówił starosta turecki.
 
Tuliszków: „Lepszej szkoły nie znajdziecie…”, czyl...
Władysławów: Łukasz Wardeński finalistą Ogólnopols...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.