Władysławów: Druhowie podzielili się opłatkiem i zaplanowali 2020 rok

OSP Władysławów

Ustaleniu harmonogramu działań na 2020 rok poświęcone było ostatnie w tym roku zebranie Zarządu Gminnego OSP we Władysławowie. Druhowie podzielili się także opłatkiem, składając najlepsze życzenia na kolejne miesiące.

Spotkanie otworzył prezes zarządu gminnego druh Wiesław Milling, który powitał zarówno przybyłych na zebranie strażaków, jak i zaproszonych gości, wśród których znalazła się wójt Elżbieta Klanowska, przewodnicząca rady gminy Krystyna Michalak, a także przewodniczący rady powiatu tureckiego Piotr Szewczyński, zasiadająca w zarządzie powiatu tureckiego Magdalena Wysocka, radny powiatu tureckiego Zdzisław Wojtkowiak i były komendant wojewódzki PSP Wojciech Mendelak. Jednym z zadań zarządu było ustalenie terminów walnych zebrań poszczególnych jednostek z terenu gminy, a także przyjęcie planu pracy na nadchodzący rok.

W części poświęconej wolnym wnioskom druhowie pytali m.in. o kwestie związanie z dofinansowaniami dla jednostek OSP, a także szkolenia dla strażaków ochotników. Wiele emocji wzbudziło też planowane włączenie OSP Chylin do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Nie wszyscy są bowiem zdania, że jest to koniecznie, a nawet przyczyni się do tego, że stracą na tym mniejsze jednostki, ponieważ obecność w KSRG wymaga większych nakładów finansowych m.in. na sprzęt. Wójt Elżbieta Klanowska wyjaśniła jednak, że starania o to, by strażacy z Chylina byli włączeniu do systemu czynione były już kilka lat temu, jednak wówczas proces wstrzymano a do KSRG włączono jednostkę z Kun, ze względu na bliskość autostrady. Teraz jednak udało się podpisać wstępne porozumienie, a obecność OSP Chylin w KSRG to – jak zaznaczają wójt Klanowska powód do radości i dumy.

Na zakończenie wszyscy podzielili się opłatkiem, składając najlepsze życzenia na nadchodzący 2020 rok.
Tuliszków: Spotkanie Świąteczne Uczniowskiego Klub...
Obiektywnie bezproduktywne przepychanki, czyli „tu...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 23 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.