Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Druhowie z Chylina wkraczają w rok jubileuszu

OSP Chylin

Już w tym roku druhowie z OSP Chylin świętować będą stulecie istnienia swojej jednostki. O planach na przyszłość i o tym, co udało się osiągnąć podczas minionych 12 miesięcy rozmawiano podczas walnego zebrania, które miało miejsce w sobotę, 14 stycznia.

Podczas walnego zebrania spotkali się zarówno druhowie z OSP Chylin ja i członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Głównym celem spotkania było natomiast udzielenie absolutorium dla zarząd jednostki, które stanowi wyraz poparcia dla prowadzonych działań. Tych z kolei w ubiegłym roku nie brakowało. Druhowie nie tylko brali udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ale też aktywnie brali udział w życiu społecznym całej miejscowości. Przy strażnicy organizowano festyny i imprezy sportowe. Strażacy z Chylina pomagali również w zabezpieczaniu wielu wydarzeń na terenie gminy Władysławów, w tym podczas wichur, które pod koniec lutego ubiegłego roku przeszły nad całym powiatem tureckim. Nie zabrakło też działań inwestycyjnych. Jednostka pozyskała środki na zakup sprzętu, a dzięki wsparciu z budżetu samorządu możliwe było rozpoczęcie rozbudowy garażu. Rządowe środki trafiły również do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy jednostce w Chylinie.

Z tej okazji stulecia istnienia jednostki druhowie chcą, aby ich grono liczyło co najmniej sto osób. Walne zebranie sprawozdawcze było również doskonałą okazją, aby wstąpić w szeregi OSP. Po wysłuchaniu sprawozdań druhowie jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu absolutorium zarządowi.

Szalone lata 70., czyli wyjątkowy Bal Karnawałowy ...
Wypadek na Niepodległości. Poszkodowany mężczyzna

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Kowale w poniedziałek, 16 stycznia 2023 09:29

Tylko jedno zdjęcia Bartosika?

Tylko jedno zdjęcia Bartosika?
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.