Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Druhowie z Międzylesia zbierają na nowy samochód. Pomóc może każdy!

OSP Międzylesie

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzylesiu (gmina Władysławów) marzą o nowym wozie. Lublin GLM8 to koszt 11 tysięcy złotych. Druhowie postanowili zorganizować internetową zbiórkę, aby każdy mógł wesprzeć jednostkę w osiągnięciu celu.

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzylesiu powstała w 1954 r. Strażacy wciąż starają się, aby ich jednostka była coraz lepiej wyposażona. Organizują również spotkania i szkolenia, podczas których przekazują wiedzę m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Środki na swoją działalność i zakupy sprzętu pozyskują głownie z organizacji pikników i odpisu 1 proc. podatku. Dotychczas zakupiono m.in. hełmy, agregat prądotwórczy z masztem oświetleniowym czy też pompę szlamową. Rok temu, dzięki dotacji tzw. 5000+ jednostka z Międzylesia pozyskała kolejne wyposażenie, które trzeba będzie odpowiednio zamontować.

Auto, które obecnie pozostaje do dyspozycji jednostki jest trzyosobowe i niezabudowane. Nie można nim bezpiecznie przewozić sprzętu. Strażacy chcieliby zakupić samochód marki Lublin GLM8. Jego koszt to 11 tysięcy złotych. Dotychczas udało się zebrać trzy tysiące. Do internetowej zbiórki może przyłączyć się każdy. Wystarczy wejść na stronę https://zrzutka.pl/ntxzd8

Powiatowa Biblioteka Publiczna otwarta od 11 maja!
Władysławów: Oddaj krew w niedzielę i pomóż małej ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Wredny Strażak Sam w wtorek, 12 maja 2020 00:06

Gdzież to się podział pierwszy strażak w powiecie, który wszędzie przecina wstęgi?
Pół tej marnej diety i zbiórka zakończona.

Gdzież to się podział pierwszy strażak w powiecie, który wszędzie przecina wstęgi? Pół tej marnej diety i zbiórka zakończona.
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.