Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Jarmark Wyszyński, czyli lokalnie z tradycją i ze smakiem

Jarmark Wyszyński

Lokalni i regionalni wystawcy. Stoiska z rękodziełem oraz tradycyjnymi przysmakami. Wszystko to w oprawie ze swojsko brzmiącej muzyki i przy pięknej słonecznej pogodzie. Tak wyglądał organizowany po raz pierwszy Jarmark Wyszyński.

Przygotowania do Jarmarku Wyszyńskiego trwały od wielu tygodni, ale teraz można już śmiało powiedzieć, że było warto. Słoneczna pogoda przyciągnęła wielu chętnych, aby zobaczyć co kryje się pod nazwą wydarzenia, którego jeszcze w okolicy nie było. Na placu przed wyszyńskim kościołem swoje miejsce znaleźli wystawcy prezentujący wyroby z wikliny, tradycyjne nalewki, zdrową żywność czy naturalny chleb. Nie mogło też zabraknąć pięknych rzeczy stworzony za pomocą szydełka i maszyny do szycia. Każdy mógł bezpłatnie przebadać się za pomocą podoskopu i zasięgnąć porady fizjoterapeuty, a strażacy przygotowali niespodziankę dla ochłody, która szczególnie cieszyła najmłodszych. Na dzieci czekały dmuchane zjeżdżali i specjalnie zaaranżowany kącik plastyczny.

Ze sceny natomiast płynęły swojskie nuty w wykonaniu Wyszynianek, seniorskiego zespołu z Władysławowa oraz Turkowskiej Kapeli Podwórkowej „Zza Roga”. Ci, którzy spośród wielu plenerowych imprez wybrali jarmark w Wyszynie z pewnością się nie zawiedli.

Dzień Dziecka i Rodziny z masą atrakcji i cennymi ...
Kawęczyn: Pełna emocji rywalizacja zaprzęgów

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Jan K w wtorek, 04 czerwca 2019 10:41

Jako wystawca militariów. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Była to udana impreza. dziękuję.

Jako wystawca militariów. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Była to udana impreza. dziękuję.
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.