Władysławów: Kobiety rządzą – wójt Klanowska oficjalnie zaprzysiężona, Krystyna Michalak ponownie przewodniczy radzie

Sesja Rady Gminy Włądysławów

Podczas środowej sesji (pierwszej w tej kadencji) rady gminy Władysławów wójt Elżbieta Klanowska oraz nowi radni złożyli ślubowanie i wybrali spośród siebie przewodniczących.

Sesję rozpoczęto od wręczenia zaświadczeń o wyborze na radnego. Zarówno radni jak i nowa i pierwsza w historii samorządu w całym powiecie pani wójt – Elżbieta Klanowska złożyli również uroczyste ślubowanie.
 
Nie obyło się bez gratulacji, także ze strony władz powiatu, bowiem na sesji pojawił się także starosta Dariusz Kałużny oraz przewodniczący rady powiatu, a do niedawna także zastępca wójta gminy Władysławó Piotr Szewczyński i radna powiatowa Magdalena Wysocka.
 
- Chciałbym w imieniu samorządu powiatu tureckiego i swoim własnym serdecznie pogratulować objęcia stanowiska wójta gminy Władysławów. Głęboko wierzę w szeroką współpracę z panią wójt na rzecz rozwoju gminy Władysławów i powiatu tureckiego. Jestem przekonany, że tak jak była pani świetnym skarbnikiem gminy, tak samo będzie pani świetnym wójtem tejże gminy – mówił starosta Kałużny.
 
Jak podkreślała Elżbieta Klanowska – dla niej samej wybór na stanowisko wójta to zaszczyt, ale i obowiązek wobec mieszkańców gminy.
 
- Jest to dla mnie ogromny zaszczyt. To motywuje i zobowiązuje do bardzo ciężkiej, wytężonej pracy. Obiecuję nie zawieść państwa zaufania, służyć swoją wiedzą, doświadczeniem, a także umiejętnościami. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w moją kampanię wyborczą, która była krótka, ale intensywna – mówiła pani wójt.
 
Korzystając z obecności przedstawicieli władz powiatu gratulacje nowemu staroście, przewodniczącemu rady powiatu oraz radnej złożył także ustępujący wójt Władysławowa – Krzysztof Zając.

Dalsza część sesji poświęcona była podejmowaniu przez radnych pierwszych w tej kadencji merytorycznych decyzji. Dotyczyły one wyboru przewodniczącego rady oraz jego zastępców. Tutaj niewiele się zmieniło, bo obradom rady w tej kadencji także przewodniczyć będzie Krystyna Michalak. Jej zastępcami zostali natomiast Józef Lewandowski i Andrzej Maciaszek.

Baba Jaga, którą kochają dzieci… i rodzice
Brudzew: „Dalej będziemy kontynuować to, co rozpoc...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Tubylec ale nie Aborygen w czwartek, 22 listopad 2018 11:45

Szanowna Pani Wójt oraz Szanowna Rado Oby takie brawa i radość była na koniec kadencji także wśród mieszkańców.

pozdrawiam i życze powodzenia

Szanowna Pani Wójt oraz Szanowna Rado Oby takie brawa i radość była na koniec kadencji także wśród mieszkańców. pozdrawiam i życze powodzenia
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.