Władysławów: Królowie złożyli dary Dzieciątku

Orszak Trzech Króli Władysławów

Barwne orszaki organizowane z okazji święta Trzech Króli zyskują na popularności. Wzorem kilkuset miejscowości w całym kraju, również we Władysławowie Trzej Królowie udali się w podróż, by złożyć dary nowonarodzonemu Jezusowi.

6 stycznia w Kościele katolickim przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Od 2011 r. jest to dzień wolny od pracy. Od 2009 roku w tym dniu organizowane są kolorowe orszaki. Promocja miasta, pielęgnowanie tradycji - to najczęściej wskazywane przez samorządy cele zaangażowania w organizację Orszaku Trzech Króli.

Tegoroczny orszak, ze względu na pandemię koronawirusa był we Władysławowie skromniejszy niż przed laty. Trzej Królowie prowadzeni przez gwiazdę, zgodnie z tradycją wyruszyli jednak w drogę do żłóbka, by złożyć dary i pokłon Dzieciątku. Towarzyszyli im uczniowie Szkoły Podstawowej we Władysławowie, którzy pod okiem nauczycielek przygotowali krótki występ.

Julia Kocimska sportowcem Roku? Głosujemy!
Tuliszków: Trzej królowie kolędowali z orszakiem

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.