Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Laptopy dla czwartoklasistów wręczone

Wręczenie sprzętu komputerowego w Gminie Władysławów
W piątek, 13 października pierwsi czwartoklasiści z gminy Władysławów otrzymali komputery w ramach rządowego programu „Laptop dla ucznia”. Dzięki temu dzieci będą nie tylko pogłębiać wiedzę, ale też rozwijać swoje zainteresowania. 
 
 
Laptop dla Ucznia to kolejny element programu cyfryzacji Polski. Już ponad 90 procent szkół ma dostęp do szybkiego łącza dzięki Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Stale rozwijany jest dostęp do bezpłatnych zasobów edukacyjnych zgromadzonych na platformie edukacyjnej OSE IT Szkoła oraz programów edukacyjnych i informacyjnych pomagających nabyć niezbędne kompetencje cyfrowe.
- Ten program pozwala nam na to, abyśmy nasze dzieci wzbogacali o nowe umiejętności i kompetencje. Mam nadzieję, że uczniowie będą wykorzystywać te laptopy szczególnie w celach naukowych, a rodzice tego dopilnują- podkreślała wójt gminy Władysławów Elżbieta Klanowska. We wręczeniu laptopów uczestniczył także wiceminister Ryszard Bartosik, który życzył dzieciom, aby  komputery przyczyniły się do rozwoju ich talentów.
 
Zgodnie z obowiązującą podstawą programową z laptopów, które otrzymają uczniowie będzie można korzystać na wszystkich lekcjach, nie tylko informatyki. Laptopy będą własnością rodziców uczniów, a ich przekazanie.
Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
Gm.Turek: Boisko wielofunkcyjne w Chlebowie uroczy...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Rodzic w piątek, 13 października 2023 17:43

No to będzie czym handlowa :-)

No to będzie czym handlowa :-)
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.