Władysławów: Ławka Niepodległości

Ławka Niepodległości

Rynek we Władysławowie zyskał kolejny element krajobrazu, który ma na celu podkreślenie patriotycznego charaktery tego miejsca. Ławka Niepodległości, która od 28 grudnia 2018 r. stoi nieopodal Pomnika Tym co za Ojczyznę… w sposób godny upamiętnią polską państwowość, ale również ma walory edukacyjne oraz praktyczne.

Siedząc na ławce, każdy będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Projektując Ławkę duży nacisk postawiono na nowoczesność – pomnik posiada fotokody QR, który umożliwia ściągnięcie materiałów historycznych oraz ułatwienia, jak np. wejście USB do ładowarki urządzeń mobilnych. Ławka jest podświetlana systemem LED. Istotną częścią korpusu ławki jest element loga, czyli napisu „niepodległa” w oryginale pisany ręką Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Nagrania dźwiękowe jakich można posłuchać to :
Fragment Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego – Marsz I Brygady
Fragment Depeszy Józefa Piłsudskiego notyfikującej powstanie niepodległego Państwa Polskiego z dnia 16 listopada 1918 r.
Tekst pt. „Szlak Powstania Wielkopolskiego”
Pieśń Harcerska pt. „Myśmy przyszłością narodu”

Z Ławki Niepodległości mogą korzystać już wszyscy mieszkańców gminy Władysławów. Oficjalne i uroczyste przyjęcie Ławki jako pomnika użytkowego ale patriotycznego, kulturalny i edukacyjny zarazem, nastąpi w drugim tygodniu stycznia na które już teraz wszystkich zapraszamy.
 
Bartosz Grabowski nowym trenerem Tura
Do kupienia dzień z życia burmistrza

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.