Władysławów: Narada z sołtysami

narada z sołtysami

W czwartek, 20 sierpnia br. Urząd Gminy po raz kolejny gościł Sołtysów z naszej Gminy celem omówienia ważnych spraw dotyczących mieszkańców wsi.

W spotkaniu, poza Sołtysami, uczestniczyli: Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, Skarbnik Gminy Marzena Ressel, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie Krzysztof Owczarek oraz Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Michalak.

Przewodnim tematem niniejszego spotkania była organizacja Dożynek Gminno-Parafialnych 2020. Mieszkańcy gminy Władysławów tegoroczne Dożynki, w podziękowaniu za zebrane plony, uczczą uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną w parafii pw. św. Michała Archanioła w Russocicach. Z uwagi na pandemię Covid-19 i w trosce o bezpieczeństwo społeczności gminy Władysławów zrezygnowano z części artystycznej i zabawowej Dożynek. Nadto Wójt Elżbieta Klanowska zaprezentowała zebranym aktualnie realizowane inwestycje i plany inwestycyjne na najbliższe tygodnie i miesiące.

Każda wieś ma swoje potrzeby, a Sołtys zna je najlepiej. W związku z powyższym rozmawiano o sprawach bieżących, tj. nurtujących wątpliwościach i problemach występujących na terenie sołectw, m.in. o poprawie infrastruktury drogowej, usuwaniu azbestu, odpadach komunalnych czy pracach porządkowych na terenie Gminy.

Po wyczerpaniu tematów zaplanowanych na to spotkanie naradę zakończono.


źródło: wladyslawow.pl


Władysławów: Jubilatka z Małoszyny. Ochotnicza Str...
Rekordowa akcja poboru krwi. Życiodajny płyn oddał...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.