Władysławów: Narada z Sołtysami z gminy

Narada Sołtysów Władysławów

Nowy rok 2020 to nowe nadzieje, wyzwania i wątpliwości. W związku z powyższym w dniu 21 stycznia 2020 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy zorganizowano spotkanie Sołtysów z terenu gminy Władysławów z Wójt Gminy Elżbietą Klanowską, Sekretarzem Gminy Tomaszem Rajczykiem, Skarbnikiem Gminy Marzeną Ressel oraz pracownikami Urzędu, celem przekazania ważnych informacji dotyczących funkcjonowania gminy Władysławów i wyjaśnienia nurtujących pytań.

Na naradzie poruszono wiele tematów, m.in. przeanalizowano budżet na 2020 rok, poruszono temat zmian w gospodarce odpadami oraz poboru podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości w drodze inkasa, a także uzupełniono harmonogram imprez planowanych do organizacji w 2020 roku.

Inspektor Liliana Gralak przedstawiła zebranym informację od Powiatowego Lekarza Weterynarii, która dotyczyła pomocy przy sporządzaniu listy miejsc, w których hoduje się drób przyzagrodowy wraz z komunikatem HPAY.

Kierownik Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Jarosław Szczap omówił aktualne przepisy dotyczące gospodarki odpadami, z których jednoznacznie wynika obowiązek selektywnej zbiórki odpadów dla wszystkich bez wyjątków. Ponadto podkreślił, iż najdroższy jest odbiór odpadów zmieszanych, dlatego ważne jest, aby odpowiednio segregować odpady i dbać, aby tych odpadów było jak najmniej. Wójt Gminy Elżbieta Klanowska dodała, że ustawa nakłada obowiązek kontroli segregacji odpadów. W przypadku wykrycia osoby, która nie segreguje odpadów w należyty sposób, niestety zostanie wystawiona decyzja z wyższą opłatą.

Ponadto Pani Wójt poinformowała Sołtysów, że zostały już przyznane fundusze na usuwanie azbestu z terenu naszej gminy. Wyraziła nadzieję, że będzie można odebrać większą ilość azbestu, niż w roku ubiegłym. W zbiórkę wkład własny Gminy Władysławów to 21 000,00 zł, a ponad 40 000,00 zł to środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Z taką pulą pieniędzy będzie można należycie zabezpieczyć gminę i odebrać azbest od tych osób, które na to oczekują. Poinformowano także, że Gmina Władysławów z pewnością będzie korzystać z wszelkiego rodzaju oferowanych dofinansowań celem poprawy jakości życia mieszkańców gminy.

Po wyczerpaniu tematów do dyskusji zaplanowanych na to spotkanie i rozwianiu wszelkich wątpliwości narada została zakończona.

źródło: wladyslawow.pl

„Piłsudski” z wizytą w bibliotece
Bezpieczne Ferie 2020

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.