Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Nie bądź żyła, oddaj krew! To teraz szczególnie ważne

Zbiórka krwi

Już po raz piąty na jedną niedzielę strażnica OSP we Władysławowie zmieni się w punkt poboru krwi. Wszystko za sprawą odbywającej się tam akcji „Nie bądź żyła. Oddaj krew”. W tym trkrudnym czasie krew jest szczególnie cennym darem.

Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie. W tym roku już po raz piąty dzięki zaangażowaniu druhów, a szczególnie inicjatorki akcji – Magdaleny Dębińskiej oraz naczelnika OSP Wiesława Kałużnego, we Władysławowie będzie można podzielić się tym najcenniejszym z leków. Oddawanie krwi jest bezpieczne – nie boli i nie grozi zarażeniem.

Podczas ubiegłorocznej akcji udało się pobić rekord i zebrać 21 600 ml krwi! Zarejestrowało się 57 osób, z czego 12 pierwszy raz. Ogółem krew oddało 48 osób, w tym osiem osób po raz pierwszy.
Również seniorzy mają dodatkowy miesiąc na przekaz...
Kolejny ozdrowieniec z powiatu tureckiego. Młody m...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.