Władysławów: Nie szczędzili swojej krwi. Kolejna udana akcja „Nie bądź żyła…” za nami

Akcja poboru krwi

Krew to lek, którego niczym nie można zastąpić. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Ponadto najczęściej dokonywanym przeszczepem tkanek jest właśnie transfuzja krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie. W niedzielę, 18 września już po raz siódmy w sali OSP Władysławów można było podzielić się tym, co najcenniejsze.

Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie. W tym roku już po raz siódmy dzięki zaangażowaniu druhów, a szczególnie inicjatorki akcji – Magdaleny Dębińskiej oraz prezesa OSP Wiesława Kałużnego, we Władysławowie będzie było podzielić się tym najcenniejszym z leków. Oddawanie krwi jest bezpieczne – nie boli i nie grozi zarażeniem.

Tegoroczna akcja „Nie bądź żyła, oddaj krew” już po raz siódmy sprawiła, że Władysławowska strażnica po raz kolejny stała się punktem poboru krwi, a nad wszystkim oprócz druhów czuwali również pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. W ciągu trzech godzin zgłosiły się 33 osoby, z czego 28 mogło oddać krew, a jedna z nich zrobiła to po raz pierwszy. Łącznie udało się zebrać 12,6 litra drogocennego leku.


Zakończyły się prace budowlane i nastąpił odbiór k...
Jest umowa na budowę dróg wewnętrznych na osiedlu ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.