Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Nowa rada rozpoczęła pracę. Pierwsze decyzje już podjęte

Władysławów

Radni gminy Władysławów oraz wójt Elżbieta Klanowska rozpoczęli oficjalnie prace w IX kadencji samorządu. Uroczysta sesja inauguracyjna miała miejsce w poniedziałek, 6 maja.

Na wstępie wszyscy, którzy w minionych wyborach zyskali zaufanie wyborców i otrzymali mandaty odebrali zaświadczenia o wyborze. Później przeszedł czas na złożenie przysięgi oraz gratulacje i kwiaty od gości obecnych na sesji.

- Gratuluję tej minionej kadencji. Te wielkie dzieła, bo takich słów należy używać to zasługa pani wójt, radnych poprzedniej kadencji i mieszkańców gminy Władysławów. Wiele dobrego się tutaj wydarzyło. Przede wszystkim trwał stały dialog pani wójt, pani przewodniczącej rady, radnych z mieszkańcami. To jest podstawa sukcesu, to jest najważniejsze i za to dziękuję. To było fundamentem, podstawą do tego, aby budować, rozwijać, inwestować - mówił poseł Ryszard Bartosik. Gratulacje złożył też Władysław Karski, wicestarosta powiatu tureckiego.

Decyzją mieszkańców już w pierwszej turze wójtem po raz drugi została Elżbieta Klanowska. Jak zaznaczyła w swoim wystąpieniu podczas sesji to zaufanie, którym została obdarzona, jest dla niej bardzo ważne.

- To, że po raz drugi będę pełnić funkcję wójta gminy Władysławów świadczy o dużym państwa zaufaniu i o tym, że kierunek, który realizowaliśmy podczas pierwszej kadencji był słuszny, za co dziękuję poprzedniej radzie, bo rzeczywiście zgoda i zrozumienie pozwoliły nam na zrealizowanie bardzo wielu zadań. Nie byłoby mnie tutaj gdyby nie osoby, które prowadziły moją kampanię wyborczą. Z całego serca im dziękuję. Swoją kolejną kadencję chcę prowadzić w duchu godności dla drugiego człowieka i z szacunkiem dla poglądów każdego z nas, ale mam nadzieję, że po środku zawsze się spotkamy. W duchu zrozumienia i wsłuchiwania się w to, co mówią mieszkańców .W czasie kampanii głosy mieszkańców i rozmowy dodawały mi najwięcej siły. Te wskazówki i te rady planuję wykorzystać w tej kadencji - podkreślała Elżbieta Klanowska.

Pierwsze decyzje nowej rady dotyczyły wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Przewodniczącą po raz kolejny została Krystyna Michalak, zaś funkcję wiceprzewodniczących sprawować będą Andrzej Maciaszek i Paweł Patan.

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Miejscy radni już zaprzysiężeni. Na czele rady pon...
W gminie Turek bez zmian. Ireneusz Kolenda będzie ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.