Władysławów: Nowy proboszcz w Russocicach

Proboszcz Russocice

Po niespełna roku od nagłej śmierci ks. Andrzeja Kaczmarka w parafii w Russocicach dojdzie do kolejnej zmiany personalnej. Biskup Wiesław Mering ogłosił dzisiaj, 29 maja, nominacje proboszczowskie w diecezji włocławskiej. W gminie Władysławów zmieni się proboszcz.

Uroczystość wręczenia dekretów odbyła się w Domu Biskupów Włocławskich. Po odebraniu odpowiednich dokumentów nowi proboszczowie złożyli wobec biskupa wyznanie wiary i przysięgę wierności przepisom prawa kanonicznego. - Ksiądz Biskup wręczając dekrety motywował swoje decyzje podkreślając zasługi każdego z kandydatów, a także nakreślał stojące przed nimi na nowych placówkach wyzwania – informuje Kuria Diecezjalna we Włocławku.

Wśród ogłoszonych zmian znaleźli się księża związani z parafią p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach. Dotychczasowy proboszcz ks. Sławomir Pettke opuści gminę Władysławów i swoją dalszą posługę sprawować będzie w jako proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela we Włocławku. W Russocicach na stanowisku proboszcza zastąpi go ks. Krzysztof Karpiński.

Nowy proboszcz w Russocicach wyświęcony został 15 czerwca 1986 roku. Posługę kapłańską pełni od 33 lat. Dotychczas zarządzał parafią św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Kołbi k. Lubrańca, pow. włocławski. Ksiądz Karpiński jest prałatem.

Zmiana proboszcza nastąpi z dniem 1 lipca 2020 roku..
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami
Poseł apeluje do marszałka o wsparcie dla kolei w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.