Władysławów: Oddaj krew w niedzielę i pomóż małej Mai walczyć z białaczką

zbiórka krwi Władysławów

Już po raz piąty na jedną niedzielę strażnica OSP we Władysławowie zmieni się w punkt poboru krwi. Wszystko za sprawą odbywającej się tam akcji „Nie bądź żyła. Oddaj krew”. W tym rok podczas akcji będzie też zbierana krew dla chorej na białaczkę Mai.

Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie. W tym roku już po raz piąty dzięki zaangażowaniu druhów, a szczególnie inicjatorki akcji – Magdaleny Dębińskiej oraz naczelnika OSP Wiesława Kałużnego, we Władysławowie będzie można podzielić się tym najcenniejszym z leków. Oddawanie krwi jest bezpieczne – nie boli i nie grozi zarażeniem.

Tegoroczna zbiórka będzie wyjątkowa. Podczas akcji będzie można swoją krew podarować małej Mai Malinowskiej. Dziewczynka walczy z białaczką, a każda grupa krwi może zostać wymieniona na taką, jaka jest potrzebna.

Władysławów: Druhowie z Międzylesia zbierają na no...
Laptopy dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w T...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.