Władysławów: Odpust w NNMP w Wyszynie

Odpust Wyszyna

Jak zawsze wierni gromadzą na odpuście w kościele pod wezwaniem NNMP w Wyszynie . Modlą się do Matki Czuwającej Wyszynki ej i Matki Szkaplerznej.

Wierni przybywają na uroczystą mszę odpustowa, którą w tym roku odprawił ksiądz Marcin Topolski ze Starego Miasta wraz z księdzem Tomaszem Bartczakiem, który przybył na odpust z Kazachstanu.

Całe rodziny uczestniczą we modlitwie i uroczystej procesji której oprawę nadaje uroczysta asysta pocztu sztandarowego Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ksiądz Włodzimierz Pawłowski proboszcz parafii NNMP w Wyszynie podziękował tym, którzy uporządkowali teren przykościelny i kościół . Odpust to dzień modlitwy duchowy wesoły i kolorowy. Wspólna modlitwa i świętowanie tego dnia umacnia dumę i wspólnotę i historii parafii.

Dziękujemy Matce Czuwającej Wyszyńskiej
Matce Szkaplerza Świętego ze miejsce obrała w Wyszynie
Przybywajcie z bliska i z daleka parafia NNMP W WYSZYNIE ZAPRASZA I NA WAS CZEKA

Andrzej Burszewski

 

Uwaga! Ostrzeżenie 3 stopnia! Przed nami tropikaln...
Nasza wieś, naszą wspólną sprawą - dofinansowania ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.